Elektriautod

Rivian avalikustas oma elektrimaasturite hinnad

Rubriiki toetab

Üks esimesi ja suuremaid täiesti uusi tulijaid elektriautode turule, kes ka päriselt oma auto müüki suudab tuua, tundub olevat Rivian. Nende R1T nimeline kastikas ja R1S maastur peaks tänavatele jõudma juba järgmise aasta augustis.

23. novembril avaneb konfiguraator, kus saab juba endale sobivat sõidukit koostama hakata, aga enne seda veel anti teada baashinnad.

Klassikaline Launch Edition, mis on tavaliselt kõrgema varustuse ja parema jõuallikaga, hakkab maksma 75 000 dollarit kastika ja 77 500 kabiiniga versiooni eest. 2022. aastal lisanduvad ka teised versioonid ning näiteks kõige soodsam Rivian Explore algab 67 500 dollarist. Lehel pole välja toodud, kas sellest hinnast on ameeriklaste elektriauto toetus juba maha võetud või ei.

Rivianile pakutakse 105 kWh, 180 kWh ja 135 kWh suurusega akusid. Esimene neist võimaldab 370, teine 480 ja suurim üle 600 kilomeetrist sõiduulatust.

Rulalaua-nimeline platvorm võimaldab akud, mootorid ning enamiku veermikuosasid paigutada ratastega samale tasemel või madalamale. Tulemuseks on väga palju ruumi reisijatele ja asjadele ning loomulikult madal raskuskese.

Sõiduk kiirendab 0-96 km/h 3 sekundiga ja tippkiiruseks on 200 kilomeetrit tunnis. Auto kaalub 2,6 tonni ning suudab vedada 4990 kilost haagist.

Kapoti alla mahub 330 liitri jagu asju, auto keskel asuvasse tunnelisse veel 350 ning kasti põhja all peitub samuti 200-liitrine panipaik.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.