Rohepööre mõjutab ka superkangelasi ning valmis elektriline Batmobiil Tumbler

Fotod: Van Daryl

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Christopher Nolani “Dark Knight” Batmani filmide triloogia tutvustas meile pöörast, tanki-laadset Batmobiili nimega Tumbler. Kuigi sõiduki koopiaid oleme ka varem näinud, siis viimane leiutis on tõenäoliselt esimene loodust säästev superkangelase sõiduk.

Projekti taga on Nguyen Dac Chung, Vietnamist pärit disainer ja arhitekt, kes koostöös Van Daryl sõidukite galeriiga on valmistanud elektrilise Batmobiili. 24-aastane noormees sai paar aastat tagasi valmis ka bensiinil töötava superkangelase autoga.

Pärast “tavalise” Tumbleri valmistamist võttis Chung ette ainulaadse elektriauto, mille valmistamine kestis kaks aastat. Toruraamile ehitatud sõiduki kerepaneelid on valmistatud plastikust, süsinikkiust ja muudest komposiitmaterjalidest.

Tänu kergetele materjalidele kaalub elektriauto vaid 600 kg, mahutab juhti ja ühte kaassõitjat. Tippkiiruseks on 105 km/h, kuid kiirendusaega ega sõiduulatust pole kinnitatud.

Välimuselt pole Batmobiil kindlasti üks-ühele koopia filmidest tuntud sõidukiga ja pisemaid erinevusi suudavad tõelised koomiksifilmi fännid välja noppida. Sellegipoolest on tegemist selgelt väga muljetavaldava projektiga.

Kõige huvitavam on aga fakt, et elektrilise Batmani sõiduki koopia jaoks võetakse ka tellimusi. Hetkel pole teada ei hind ega fakt, kas sõiduk on tänavalegaalne või mitte. Kuid tõelised Batmani fännid peaksid kindlasti ühendust võtma.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.