Elektriautod

Rolls-Royce tutvustas oma esimest elektriautot, mille nimi manab silme ette James Bondi

Fotod: Rolls-Royce

Rubriiki toetab

Rolls-Royce toob turule oma esimese elektriauto 2023. aasta lõpus. Luksuskupee nimega Spectre on esimene samm täielikult elektrilise mudelivaliku suunas.

Nimi on tootja sõnul valitud sarnaselt mudelitele Ghost, Phantom ja Wraith ehk siis vaimudemaailmast. Samas kandis sama nime eelviimane James Bondi filmi, kuigi seost luua selle ja fakti vahel, et auto avalikustati samal ajal kui uus Bond kinodesse jõudis, oleks ilmselt vägivaldne.

Esimesed, kuid siiski mitte liialt palju avaldavad pildid on Rolls-Royce Spectre’ist avaldatud. Välimuse järgi võib hinnata, et elektriline kupee on ehitatud Wraith’i baasil. Briti luksusbränd on eriti uhke ka selle üle, et tehnoloogia jagamist sõsarbrändidega on võimalikult vähe.

Võiks arvata, et Rolls-Royce kasutaks BMW elektriautode platvormi, kelle omanduses luksusautode tootja on. Kuid BMW i4 ja iX’i tehnoloogia pole Rolls-Royce’i standarditele kohane, mis tähendab, et Spectre ehitatakse samale platvormile, mida kasutavad vaid margi Phantom ja Cullinan luksusautod.

Kuigi antud hetkel sõidavad mainitud Rolls-Royce’i mudelid vaid V12 mootoriga, on see siiski arendatud elektrisõiduki vajadusi silmas pidades. Seega peaks briti automargi tehnoloogia olema küllalt paindlik ja kohaldatav.

Elektrimootorite võimsuse osas pole Rolls-Royce hetkel midagi kinnitanud. Arvestades, et luksusautode margile on tähtsaim vaikus ja sujuv liikumine, siis elektrisõiduk ja selle mootoritega kaasnevad eelised peaksid sobima eriti hästi.

Esimesed prototüübid jõuavad peagi avalikele teedele testimiseks, mida Rolls-Royce on lubanud ka ise kajastada. Väidetavalt läbivad autod kokku 2,5 miljonit kilomeetrit, mis võrdub umbes 400 aasta jagu ühe Rolls-Royce’i kasutamisega.

Rolls-Royce on lubanud, et aastaks 2030 on nende mudelivalikust sisepõlemismootorid täielikult kadunud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.