Rolls-Royce’i kapotil asuv Spirit of Ecstasy disainiti voolujoonelisemaks

Fotod: Rolls-Royce

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Ökonoomsust jahivad kõik autotootjad. Väiksem energiakulu ja sisepõlemismootorite puhul ka vähem heitgaase aitab aina karmimate nõuetega toime tulla. Ökonoomsuse tõstmiseks on mitmeid viise, millest üks on ka auto voolujoonelisemaks muutmine.

Briti luksusautode tootja Rolls-Royce valmistub oma esimese elektriauto saabumiseks ja selle puhul on nad ette võtnud kuulsa Spirit of Ecstasy kapotiornamendi. Kujuke on läbinud väikese disainimuudatuse, mis muudab selle õhutakistuse väiksemaks.

Pikkust pisut kaotanud skulptuur on elektriauto nina peal 82,7 mm kõrgune, 17 mm lühem praeguste autode kujust. Samuti on ornamendil laiali olev keep (tihti arvatakse ekslikult, et tegemist on tiibadega) pisut aerodünaamilisem ja realistlikum.

Kujukese seisak on muutunud Rolls-Royce’i sõnul fokusseeritumaks, olles “tõeline kiiruse jumalanna.” Vastutulevale tuulele vastu seisimiseks on Spirit of Ecstasy üks jalg eespool, kere allapoole kallutatud ja ettepoole fokusseeritud silmadega.

Rolls-Royce kinnitab, et individuaalsus ei kao aga kuhugi. Ka kõik uued ornamendid on jätkuvalt viimistletud käsitsi, seega minimaalsed erinevused võivad igal kujul siiski esineda.

Uuem ja voolujoonelisem Spirit of Ecstasy ilmub hetkel teadaolevalt vaid saabuva Spectre elektriauto ninal. Hetkel tootmises olevad Phantom, Ghost, Weaith, Dawn ja Cullinan mudelid jätkavad olemasoleva skulptuuri kasutamist.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.