Elektriautod

RS e-tron GT: Audi esimene elektriline sportsedaan on kohal, ka RS versioonina

Fotod: Audi

Rubriiki toetab

Pikalt oodatud Audi uus elektriauto on lõpuks ametlikult avaldatud. Palju tehnoloogiat Porsche Taycaniga jagav elektrisedaan saab mitu versiooni ja võimsaim kannab muidugi nime RS.

Nii tavaline, kui ka RS e-tron GT quattro on nelikveolised. Kumbki vedav sild saab oma elektrimootori ja sarnaselt Porsche Taycaniga, on tagumisel mootoril ka 2-käiguline käigukast.

E-tron GT elektrimootorid toodavad kokku 476 hj ja 630 Nm, mis launch controliga tõuseb 2,5 sekundiks 530 hj peale. RS e-tron GT saab aga 598 hj ja 830 Nm ja võimsus kasvab samuti kohaltvõtuks 646-hobujõuni.

Need numbrid tagavad seisust sajani kiirendusaja vastavalt 4,1 ja 3,3 sekundit. Tippkiirus on 245 km/h ja RS mudelil 250 km/h.

Võrdluseks tehniliselt sarnase Porschega on e-tron GT 41 hj võimsam, kui Taycan 4S, kuid RS e-tron GT jääb Taycan Turbole alla 27 hj võrra.

Jätkates Porsche ja Audi võrdlust omavad mõlemad autod ka identset 93 kWh võimsusega akut. Maksimalne laadimiskiirus on e-Tron GT mudelitel 270 kW, mis võimaldab laadida 100 km väärtuses elektrit umbes viie minutiga.

Audi RS e-tron GT

Sõiduulatus on e-tron GT-l 487 km ja võimsamal RS-il vaid 16 km vähem, 471 km. See tähendab, et Audi sõidab kaugemale, kui hiljuti avaldatud soodsaim, tagaveoline Taycan, millel on Porsche valikus suurim sõiduulatus (484 km). Vähemalt teoorias.

Disainilt on tootmisse jõudev e-Tron GT väga sarnane pikalt näidatud kontseptautole. See tähendab, et tegemist on tõesti nägusa sportsedaaniga, mis võib julgelt rinda pista Taycaniga.

Interjöör on e-Tron GT mudelitel teistest Audi mudelitest erinev. Õnneks on peale suure puutetundliku ekraani lisatud ka valik päris, füüsilisi nuppe, mis lihtsustavad juhil meediasüsteemi ja konditsioneeri kontrollimist.

Kuigi ametlikud Eesti hinnad pole veel avalikustatud, peaks Euroopas maksma tavaline e-tron GT 99 800 eurot ja RS variant 138 200 eurot. Mõlemad variandid on seega pisut soodsamad kui samaväärsed Taycan 4S ja tayca Turbo mudelid.

Populaarsed lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.