Elektriautod

Ruex paigaldas Lasnamäel Olerexi tanklasse uue elektriautode kiirlaadija

Rubriiki toetab

Olerex ja elektriautode laadimistaristut rajav idufirma Ruex alustasid koostööd ning uusima Ruexi kiirlaadija leiab Olerexi Peterburi tee tanklast.

Sel nädalal paika saanud 80-kilovatise kiirlaadijaga saab korraga laadida kahte autot ehk kas Euroopa standardiga CCS või CHAdeMo konnektoriga ja Type2 pistikuga.

„Lasnamäel on praegu ainult kolm laadijat, mis on varustatud Euroopa laasimisstandardi CCS konnektoriga, samas kui piirkonnas elab kolmandik Tallinna elanikest,“ ütles Ruexi tegevjuht Roman Zahharov.

„Pikemas perspektiivis on eesmärk jätkata koostöö Olerexiga. Eestis on näiliselt palju laadimispunkte, kuid suur osa neist on aegunud ega vasta kaasaegsetele Euroopa Liidu standarditele. See tähendab, et täna on Eestis pikema sõidu ette võtmine riskantne,“ ütles Zahharov.

Olerexi tegevjuht Piret Miller märkis, et Olerexi teenindusjaamades on juba 17 ELMO kiirlaadimispunkti, kuid arvestades elektriautode populaarsuse kasvu vajab taristu uuendamist ning laiendamist.

„Elektriautode laadijate paigaldamine tanklatesse on Olerexi jaoks strateegiline suund. Siin tasub ajaga kaasas käia ning paralleel maailmade loomise asemel integreerida parimad praktikad ja uusimad lahendused. Seetõttu sai koostöö partneriks valitud ka turgu raputav idufirma,“ lisas Miller.

Idufirma kaasab ka raha

Ruex alustas hiljuti Funderbeami rahakaasamisringi, kus plaanib investoritelt koguda 500 000 kuni üks miljon eurot, millest kolmandik on juba koos. Saadud kapitali abil plaanitakse investeerida uutesse laadijatesse, suurendada laadimiskohtade arvu Eestis ja siseneda välisturgudele.

„Ruex on ainus, kes pakub praegustele ja tulevastele elektriautode omanikele võimalust saada tükike avalikust laadimistaristust endale ning laadida avalikus laadijas nagu kodus,“ ütles Ruexi tegevjuht ja kaasasutaja Roman Zahharov.

Euroopa Transpordi ja Keskkonna Föderatsiooni prognoosi kohaselt peaks aastaks 2030. olema Eestis ligi 5000 avalikku laadijat ja üle 70 000 elektriauto.

Ruex on Eesti iduettevõte, mis müüb, paigaldab, opereerib ja aitab välja rentida erinevaid elektriautode laadijaid. Ruex sai suurema hoo sisse tänavu, mil osaleti Ajujahi viimatises hooajas. Eesti suurimal äriideede konkursil jõuti 316 meeskonna seast superfinaali ja saavutati teine koht.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.