Elektriautod

Seati elektriline ID.3 kaksikvend jõudis testimisse ja jõuab müügile järgmisel aastal

Fotod: Seat.

Rubriiki toetab

Seati esimene originaalne elektrimudel El-Born on väljaande Autocari vahendusel jõudnud testimisfaasi ja jõuab müügile juba järgmisel aastal. Kamuflaažis sõiduk sarnaneb kerelt suurel määral Genfi autonäitusel esitletud ideeautole. Nime on mudel saanud Barcelona tuntud linnaosa järgi.

El-Born on sisuliselt Volkswagen ID.3 luukpära kaksik, kuna mõlemad sõidukid on ehitatud VW Grupi MEB arhitektuurile ning sarnanevad ehituselt ja jõuajamitelt teineteisele. El-Borni ideeautot esitleti 62 kWh aku ja 200-hobujõulise elektrimootoriga, millega peaks nullist sajani kiirendama 7,5 sekundiga.

Tootja teatel on El-Borni võimalik ka 100 kW DC kiirlaadijaga laadida, mis võimaldaks aku umbes tunni ajaga täis laadida. Sõiduulatuseks on kokku 420 kilomeetrit.

Seati elektriauto sarnaneb ID.3 luukpärale ka välimuselt. Disainis on selgelt näha rõhku aerodünaamilisusele, mis peegeldub mudeli kerejoontes ja aku jahutamiseks paigaldatud jahutusavades. Sõiduki tagaosas ilutseb üha populaarsemaks muutuv LED-riba, mis jookseb kogu pagasiluugi ulatuses.

Kabiinis on põhilisteks elementideks digitaalne näidikupaneel ja 10-tolline meediaekraan, mis on Seati teatel juhikeskne. Turvavarustuste osas on El-Born tänu juhiabidele tehniliselt teise taseme isejuhtivuse võimekusega, mis tähendab, et see suudab kontrollida kiirendamist, pidurdamist ja roolimist. Traditsioonilise kardaanitunneli asukohas on El-Bornil hoopis suur panipaik.

Tootma hakatakse Seati elektriautot Volkswageni Zwickau tehases Saksamaal, koos tema venna ID.3 luukpäraga. Vaata pilte kamuflaažis El-Bornist siit!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.