Elektriautod

See ei ole ulme, see ongi Tesla Cybertruck!

Tesla Cybertruck

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 nüüd kohal!
Vaata www.peugeot.ee

Täna öösel avalikustas Tesla lõpuks oma pikapi, mille nimi Cybertruck andis juba vihjeid, et midagi igavat pole oodata.

Seda, mis lõpuks kohale veeres, ei osanud ilmselt kõige suuremadki ulmesõbrad, Teslafännid või Muski-skeptikud oodata. Cybertruck on tõepoolest nagu ulmefilmi võtteplatsilt saabunud. Täiesti, täiesti teistsugune kui ükskõik milline konkurentkastikas. Või üldse mingi teine auto. Või lennuk.

Kui välisdisaini osas on Tesla olnud pigem igav ja ainuke tõeliselt lahe asi on Model X kajakatiibadena avanevad tagauksed, siis Cybertruck on läinud täispangale ja natuke veel sõpradelt juurdegi laenanud ja selle ka sisse pannud.

Kiilukujuline ning värvimata metallist välisilmega Cybertruck ei sihi ilmselgelt tavakastikate omanikke. Ford F-150 ja Rami sarnast selgelt eristuvat kasti ei ole. Kabiinist alates langeb kogu kere laugelt nagu ERMi katus Tartus.

See on karm tööauto

Tesla püüdis esitlusel igal võimalusel näidata, et see pole auto, mis sobib vaid start-upi juhtide California kontorite ette, vaid väga võimekas tööauto. Alates sellest, et eksoskeletoni laadne kere on ülitugev, mida Tesla peadisainer Franz von Holzhausen autot laval kuvaldaga tagudes ka tõestas.

Löögikindlad peaks olema ka klaasid, aga sellega on ilmselt nagu telefoniekraanidega. Igatahes laval demonstratsiooni käigus löödi aken suure haamriga katki, Muski suureks üllatuseks. Samas ei läinud klaas kildudeks, vaid lihtsalt mõranes.

Põhja kõrgus maast on kuni 40 sentimeetrit.

Ühe mootoriga versioon suudab vedada 3,5-tonnist haagist, kahe mootoriga nelikveoline aga 4,5-tonnist ja tulemas on ka kolme mootoriga versioon, mille suudab tirida 6,3 tonni! Esimese sõiduulatus on 400 kilomeetrit, teisel 480 kilomeetrit ja kolmemootorilisel lausa 800 kilomeetrit.

Kiirendus 0-100 km/h on 6,5 sekundit tavalisel versioonil ja alla 3 sekundi võimsaimal variandil.

Hinnad on neil Ameerikas siis 36 000 eurot, 45 000 eurot ja 63 000 eurot. Esimesed kaks peaks tootmisesse minema 2021. aasta lõpuks ning kõige võimsam versioon 2022. aastal. Tellimine on juba avatud, nagu Teslal kombeks.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.