Elektriautod

Skype’i asutajad investeerivad Eesti elektriautode laadimisvõrgustikku

Foto: Hans Lõugas

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Skype’i asutajad investeerisid Ambient Sound Investments (ASI) kaudu laadimistaristu rajamise ja elektriautode rendiga tegelevasse Elektritransport OÜ-sse. Investeeringu maht ületab 0,5 miljonit eurot ja selle eesmärk on aidata kaasa järgmise põlvkonna laadimisvõrgustiku rajamisele Eestis.

ASI tegevjuhi Tauno Tatsi sõnul on investeeringu tegemise põhjuseks asjaolu, et elektromobiilsus on märkimisväärse perspektiiviga sektor ja Elektritransport OÜ on tugeva potentsiaaliga ettevõte, kellel on hea kogemus, tugev meeskond ja nägemus sellest, milliseks Eesti laadimisvõrgustik võiks tulevikus kujuneda.

Elektritransport OÜ tegevjuht Raul Potisepp kinnitas, et ASI investeering on oluline tunnustus, mis aitab ettevõttel veelgi kiiremini ja jõulisemalt kasvada.

„Elektriautode võidukäik on alanud. Euroopas on elektriautode müük kõige kiiremini kasvav segment, see omakorda toob kaasa üha suurema vajaduse kaasaegse laadimisvõrgustiku järele. Kui tänane üleriigiline kiirlaadimisvõrgustik võimaldab laadida vaid ChaDeMo standardiga elektriautosid, siis Elektritransport OÜ rajab võrgustiku, kus saab laadida ka CCS ehk Euroopa standardiga autosid,“ selgitas Potisepp.

Kiiremad laadijad kui ELMO omad

Veel sel aastal on ettevõttel kavas paigaldada 10 uut kiirlaadijat. Elektritransport OÜ laadijad saavad olema kiiremad kui tänased ELMO võrgus olevad laadijad, võimaldades kuni 30% kiiremat laadimist. Esimesed uute laadijate asukohad avalikustatakse peatselt.

Lisaks on hetkel käimas kampaania, mille raames paigaldab Elektritransport loetud arv laadijaid atraktiivsetesse asukohtadesse tasuta. Seda on plaanitud teha vaid algusfaasis, seega tasuta laadijast huvituvatel ettevõtetel tasub võtta ühendust ja oma huvi üles näidada.

Elektritransport OÜ asutati 2016. aastal. Tänaseks pakub ettevõte kõige laiemat elektriauto laadijate valikut Eestis. Hetkel on Elektritranspordi laadimisvõrgustikus 20 elektriautode laadimisjaama Tallinnas ja Tartus. Lisaks on ettevõttel Eesti suurim elektriautode rendipark 50 elektriautoga.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.