Sügisel saabuva uue põlvkonna BMW 5. seeria mudelivalikusse tulevad ka täiselektrilised mudelid

BMW i5

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

BMW andis märtsis peetud aastakonverentsil teada, et selle aasta sügisel turule jõudev 5. seeria kaheksas põlvkond pakub lisaks uuele iDrive 8.5 operatsioonisüsteemile ja uutele digiteenustele ka elektrimootoriga versiooni. Dünaamilisemat elektrilist viiendat seeriat sooviv klient saab kaheksanda põlvkonna turule jõudes soetada võimsama M Performance mudeli.

BMW AG juhatuse esimees Oliver Zipse sõnul oli i4 M50 möödunud aasta enimmüüdud BMW M-mudel kogu maailmas. 544-hobujõuline i4 M50 suudab paigalstardist kiiruseni 100 kilomeetrit tunnis kiirendada 3,9 sekundiga, kombineeritud elektrikulu jääb WLTP tsükli kohaselt 100 kilomeetrise distantsi puhul vahemikku 22,5–18,1 kWh. See võimaldab ühe laadimisega läbida 416 kuni 521 kilomeetrit.

Kui alguses pakutakse elektrilist 5. seeriat sedaanina, siis 2024. aasta kevadel lisandub mudelivalikusse ka elektriline universaalkerega 5. seeria Touring, mis annab Zipse hinnangul ettevõttele selles segmendis ainulaadse müügiargumendi.

2022. aastal oma 50. sünnipäeva tähistanud 5. seeria mudeleid on seitsme põlvkonna vältel kokku toodetud üle kümne miljoni eksemplari. BMW 5. seeria sedaani esimese põlvkonna saabumine turule 1972. aastal tõi muuhulgas kaasa uue mudelitähiste süsteemi, kus mudeliseeria ja mootorivariandi tähistamiseks kasutati kolmekohalist kombinatsiooni.

Uued BMW 5. seeria sedaanid valmivad eranditult Alam-Baieris asuvas Dingolfingi tehases, mis on ettevõtte suurim Euroopa tehas. Tehases on autosid valmistatud 1973. aastast, kaasajal valmivad seal BMW 7. ja 8. seeria luksusmudelid ning täiselektriline iX. Dingolfingi tehas on koduks ka ettevõtte elektriajamisüsteemide kompetentsikeskusele, mille tööülesannete hulka kuulub nii elektrimootorite kui BMW i5 kõrgepingeakude tootmine.

BMW uus 5. seeria sedaan jõuab turule 2023. aasta oktoobris.

 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.