Elektriautod

Suurbritannias on rohkem elektriautode laadimispunkte kui tavalisi tanklaid

Foto: Nissan.

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Suurbritannias on nüüd ligi tuhande võrra rohkem elektriautode laadimispunkte kui tavalisi tanklaid, teatas Nissan. Augustikuu seisuga on Suurbritannias kokku 9199 elektriautode laadimispunkti ja 8396 tanklat – 803 laadimispunkti rohkem.

Esimene tankla avati Suurbritannias täpselt sada aastat tagasi Berkshire’is ning tanklate arvuline tipphetk oli aastal 1970, mil kokku oli riigis 37 539 tanklat. Alates sellest ajast on tanklate arv jõudsalt kahanenud: aastatel 2000 kuni 2005 suleti üle 3000 tankla.

Laadimispunktide arv on aga alates 2012. aastast (913) jõudsalt kasvanud. Aastal 2018 oli neid koku 6699 ja tänavu on paigaldatud üle 2000 uue punkti. Praeguse 9199 laadimispunkti sisse on arvestatud ka 1600 kiirlaadimispunkti. Samas ei ole tanklate ja laadimispunktide arvuline võrdlus päris õiglane, kuna ühes laadimispunktis saab korraga laadida vaid ühte elektriautot, kuid enamikes tanklates on olemas vähemalt neli eraldi tankurit.

Londoni transpordiamet on ainuüksi tänavu paigaldanud üle 1000 elektriautode laadimispunkti, kuid tavakütuste kättesaadavus riigi pealinnas on siiski kahanemas: Londoni kesklinnas on tanklaid autode kohta pea poole vähem kui Šoti mägismaal – ummikutasuga tsoonis on neid vaid neli tükki.

Tänavu augustis on Suurbritannia turul nõudlus elektriautode järele kasvanud 158.1% võrreldes möödunud aasta sama perioodiga. See tähendab, et elektriautode osakaal on augustikuus kasvanud 1,4%-ni, mis on seni läbi ajaloo suurim tulemus.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.