Elektriautod

Tahad elektrilist Hummerit? Hetkeseisuga saaksid sa oma auto kätte 17 aasta pärast

Foto: Hummer
Foto: Hummer

Rubriiki toetab

Hummeri suur populaarsus ja hetkel veel üsna aeglane tootmiskiirus viitab sellele, et mitmed kliendid võivad oma Hummerit päris pikalt oodata, vahendab The Drive.

Antud hetkel suudab General Motors toota kuni kaksteist elektrilist Hummerit päevas. Arvestades, et tellimusi on nad saanud 77 000 Hummeri jagu, siis tähendaks see, et kõikide tellimuste rahuldamine võtaks aega umbes 17 aastat ja kuus kuud.

Õnneks ei püsi olukord sellisena liiga kaua. Nimelt on autotootjal tootmismahu tõstmine veninud mitmel põhjusel. Suureks osaks on akuelementide tarneraskused, mida ostetakse sisse LG’lt. Suve lõpuks peaks Ohio osariigis tööd alustama aga General Motorsi enda akude tehas, mis tagab parema varustatuse.

Muidugi mõjutab General Motorsit ka üldine toorainete ja komponentide puudus, mida on näha ka tavalisematel sisepõlemismootoritega autodel. Autotootja sõnul hakkavad elektriautode tootmiseks vajaminevad ressursid aga tasapisi taastuma.

Samuti hoiab tootmiskiirust tagasi ka fakt, et Hummer kasutab täiesti uut platvormi. Kuna General Motors soovib garanteerida kvaliteeti uue tehnoloogia tutvustamisel, hoitakse elektrimaasturite tootmiskogus hetkel veel piiratuna.

Võrdluseks toodab Ford oma F-150 Lightning elektrilist kastikat hetkel kuni 100 sõidukit päevas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.