Elektriautod

Tallinnas alustab testsõite elektribuss, mis näeb välja nagu tramm

Rubriiki toetab

10. veebruarist kuni 20. veebruarini teenindab pealinna eri liine elektribuss Irizar ieTram, mille teeb eriliseks sõiduki trammisarnane välimus. Omanäoline elektribuss sõidab testperioodil lausa 11 linnaliinil, et ühistranspordi kasutajad eri Tallinna piirkondadest saaks uue elektribussi sõidukogemuse ning sõidukit saaks testida erinevates sõiduoludes.

„Viimastel aastatel on Tallinna Linnatransport testinud mitmeid elektribusse, et jätkata sõidupargi uuendamisega. Seekord on testimisel elektribuss, mida kutsutakse välismaal trammiks, mis liigub bussiratastel – ehk tegu on trammi välimusega bussiga,“ selgitas Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. Meenutame, et hiljuti läks liinile trollibuss, mis sõidab ka ilma sarvedeta.

Kui suur on sõiduulatus?

Sõiduk kasutab 100% roheelektrit ning on varustatud 5 akuga, mida saab laadida nii pistiku kui ka pantograafiga kolmel eri kiirusel: aeglane, kiire ja ülikiire. Elektribussi eeldatav sõiduulatus on meie kliimas ühe laadimisega 180-200 km.

Uues elektribussis on konditsioneer, loendurid ja reisijatele mõeldud teavitussüsteem. Kolme uksega buss mahutab 105 sõitjat ning eraldi on mõeldud ka erivajadustega reisijatele – sõidukis on ala spetsiaalsete nuppude ja käepidemetega ning ratastoolis sõitjatele annab ligipääsu eenduv platvorm.

Eelmisel nädalal kuulutas TLT välja ka riigihanke 15 elektribussi soetamiseks, eesmärgiga jätkata ühissõidukipargi keskkonnasõbralikele sõidukitele üleminekut.

„Arvestades, et elektribussid võivad olla heaks alternatiiviks ja täienduseks näiteks trammidele, võimaldab nende kasutuselevõtt pikas perspektiivis kindlasti arendada ka liinivõrku. Seda, millised elektrisõidukid jõuavad linnaliinidele juba järgmisel aastal, näitab hange,“ sõnas abilinnapea Andrei Novikov.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.