Elektriautod

Tallinnas avati ülikiirlaadija, kus saab kaks elektriautot korraga laadida

kiirlaadijalaadija circle k enefit volt
Haabersti teenindusjaamas on nüüd uus ülikiirlaadija.

Rubriiki toetab

Circle K ja elektriautode kiirlaadimisvõrgustik Enefit Volt avasid nädalavahetusel Circle K Haabersti teenindusjaamas Eesti esimese elektriautode ülikiirlaadija, mis võimaldab kiiresti laadida kaht sõidukit korraga.

„Nõudlus elektriautode ja nende laadimisvõimaluste vastu suureneb igapäevaselt, mistõttu soovime Circle K teenindusjaamades arendada välja ka elektriautode kiirlaadimise võrgustiku,“ lausus Circle K peadirektor Kai Realo.

100 kilomeetrit sõiduulatust kuni 10 minutiga

Circle K Haabersti teenindusjaama paigaldatud ülikiirlaadija maksimaalne võimsus ühe elektriauto laadimisel on 150kW, mis võimaldab sõltuvalt sõidukist 100 kilomeetri läbimiseks vajaliku koguse energiat laadida vähem kui 10 minutiga.

Esimesena Eestis saab paigaldatud ülikiirlaadijaga samaaegselt laadida kahte sõidukit, kuna laadija võimaldab üheaegselt ühendada nii Euroopa kui Jaapani laadimisstandardiga elektriautod. Kahe sõiduki korraga laadimisel toimib laadija kiirlaadijana ehk 100 km läbisõitu on võimalik laadida vähem kui 25 minutiga.

Circle K-l on üle Eesti kuues teenindusjaamas ka elektriautode laadijad: Laagris, Häädemeestel, Jõhvis Tartu ja Narva maanteel, Aravetel ja Õismäel.

Eesti suurimasse elektriautode kiirlaadimisvõrku Enefit Volt kuulub ligi 180 laadijat, millele aasta jooksul lisandub nii uusi laadimispunkte kui laadijaid. Enefit Volt võrgus saab laadida nii Euroopa (CCS) kui Jaapani (CHAdeMO) laadimisstandardiga sõidukeid, samuti kasutada universaalset Typ2 laadimist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.