Elektriautod

Tallinnas testiti esmakordselt elektrilist liigendbussi, mis läbis akutäiega 170 km

Rubriiki toetab

AS Tallinna Linnatransport (TLT) testis esmakordselt elektrilist liigendbussi Solaris Urbino 18 electric. Augusti algul lõppenud elektribussi testimine on osa TLT plaanist teenindada hiljemalt aastal 2035 kogu Tallinna ühistransporti heitmevabade sõidukitega.

Testitud Solaris Urbino 18-meetrine elektriline liigendbuss sõitis akutoitel ühe laadimisega pea 170 km. TLT juhatuse liikme Lennart Viikmaa sõnul oli tegemist esimese normaalmõõdust suurema elektribussi testimisega.

“Ka selle bussi katusel on kiirlaadija, mis võimaldaks bussi ka ringide vahepealsel ajal laadida, kuid kuna Tallinnas vastav taristu veel puudub, siis me ei saanud seda võimalust testida. Jätkame erinevate elektribusside katsetustega ka edaspidi, et leida elektribuss, mis suudab ühe laadimisega läbida võimalikult palju kilomeetreid,“ lisas Viikmaa.

Elektriline liigendbuss teenindas testperioodil liine number 42, 1A, 33 ja 49. Testitud bussi keredisain ja juhikabiini lahendus oli sarnane praegu juba kasutusel olevatele gaasibussidele. Elektribussis toimus kogu õhutus läbi kliimaseadme ning puhta õhu saamiseks puudus vajadus akende avamiseks.

„Soovime lähiajal katsetada elektribusse Tallinna teedel ka teistel aastaaegadel, et näha, kuidas need Eesti kliimas toimivad. Elektribussid on osa ühistranspordi tulevikust, mis aitavad hoida linnaõhku puhtamana ja optimeerida sõidukite ülalpidamiskulusid,“ ütles TLT juhatuse liige.

Juba praegu on Tallinnas elektrisõidukitena kasutusel  trammid ja trollid, kuid ettevõtte suurem eesmärk on näha ka bussipargis üksnes keskkonnasäästlikke sõidukeid. 

Solaris Urbino 18 electric tehnilised näitajad:

· Akumaht 240 kWh
· Pikkus 18 m
· Täismass 30 000 kg

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.