Elektriautod

Alexela avas täna Eesti esimese ultrakiire laadija

Laadija avamisele sõideti Tallinnast elektriautodega

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Alexela avas täna oma suurimas tanklas, Tallinn-Tartu maantee ääres Paia ristmikul kommertsalustel paigaldatud kaks elektriautode kiirlaadimispunkti. Neist üks on Eesti esimene ultrakiire elektriautolaadija, 160 kW võimsusega ja teine 50 kW võimsusega laadija.

“Kliimaneutraalse transpordi saavutamiseks tuleb minna üle puhtamatele kütustele ning Alexela on võtnud selles küsimuses rolli olla puhtamate tulevikukütuste teerajaja Eestis. Oleme alates 2012. aastast olnud gaasiliste kütuste tanklataristu arendamise eestvedajaks ning panustanud möödunud aastast aina enam ka elektri tankimistaristu arendamisesse,” sõnas AS Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson täna Paias elektrilaadimispunktide avamisel.

“Uue laadija avamine näitab, et täna puudub elektriautode laadimistaristu arendamisel turutõrge ning turg on valmis kommertsalustel elektriautode laadimistaristu arenguks,” märkis Alexela juhatuse esimees.

160 kW võimsusega laadija võimaldab kõigest viieminutilise laadimisajaga anda 100 km sõiduulatust. Teine elektriautode laadija on Paia Alexelas 50 kW võimsusega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.