Elektriautod

Tehti oluline otsus klassikalisele autole elektrimootori paigaldamise osas

Elektrilise Jaguar E-Type'iga sõitsid oma pulma ka prints Harry ja Meghan Markle.

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Rahvusvaheline föderatsioon FIVE (Fédération Internationale des Véhicules Anciens) ütles välja, mida nad arvavad viimasel ajal populaarsest praktikast võtta klassikaline auto ja panna sinna elektrimootor.

Ligi 2 miljonit autoomanikku 65 eri riigist esindava organisatsiooni sõnul ei ole see klassikaliste autode poolt vaadates õige teguviis ning sellised sõidukid ei klassifitseeru peale seda enam ajalooliste sõidukite alla, vahendab Autoblog.

Nende sõnul võib ju Tesla Model 3 mootori ja pakud panna Volkswagen Põrnikasse, muutes radikaalselt selle sõiduomadusi, aga siis ei ole enam tegu klassikalise Põrnikaga. Organisatsioon ütleb, et hääl, lõhnad ja kogu sõidukogemus on see, mis teeb autost klassiku. Võttes sealt valemist ära olulised osad, muutub ka auto olemus.

Loodussõbralikum see ka ei ole

Väidetele, et elektrimootoriga autod on loodussõbralikumad, vastatakse, et keskmiselt sõidab klassiku omanik aastas u. 2000 kilomeetrit, mille puhul loodusele tekitatav kahju ei ole kindlasti suurem, kui akude tootmise poolt tekitatav jalajälg

Loomulikult ei saa organisatsioon otsustada, mida keegi oma autoga teeb, aga omanikel tasuks arvestada, et peale sellist konversiooni ei tasu oodata, et auto väärtus jääb samaks.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.