Elektriautod

Tesla aktsia hind sõidab nagu ameerika mägedel

Tesla Roadster

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 nüüd kohal!
Vaata www.peugeot.ee

Hoolimata kõigist raskustest, on Tesla suutnud oma tootmist aina suurendada ning äsja avatud vabrik Hiinas aitab tulemustele kaasa.

Kõik ratsionaalsed ja ka mitteratsionaalsed põhjused on Tesla aktsiahinna lakke löönud. Teisipäeval oleks see napilt 1000 dollarini jõudnud, aga vahetult enne müügipäeva lõppu toimus väike langus.

Kolmapäeva hommikul langus jätkus ning kukkumine oli tipust lõpuks 17%. Alates eelmise aasta juunist on aktsia tõusnud ligi 300% ning muutnud Tesla väärtuslikumaks kui Ford ja General Motors kokku.

Eilse languse põhjuseks oli info, et koronaviiruse tõttu hakkab ilmselt kannatama ka Hiina vabriku tootmine ja hetkel on raske ennustada, kui palju see tulemusi mõjutab. Samuti on eri meelt analüütikud, mida üldse Tesla aktsiaga teha. Mitmed on oma ostusoovitusi hakanud muutma ja skeptiliseks muutuma.

Ühe analüütiku sõnul ei ole kunagi üks aktsia nii kiiresti ja nii palju tõusnud, arvestades, milline on ettevõtte taust ja ajalugu. Autoblogi uudise järgi soovitavad hetkel üheksa analüütikut osta, 11 jäid neutraalseks ja 15 soovitasid Tesla aktsiat müüa.

Carscoopsi sõnul müüs enne suurema ralli algust detsembris peaaegu kogu oma osaluse Teslas maha Saudi Araabia investeerimisfond, kellele kuulus 8,2 miljonit aktsiat. Hinnanguliselt oleks nende osalus olnud teisipäevaste hindadega olnud väärt üle seitsme miljardi dollari.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.