Elektriautod

Toyota Prius on tagasi ja vaadake seda välimust!

Juba 1997. aastal hübriidmootoriga autoga välja tulnud Toyota on sellel lainel purjetanud liidrina juba 25 aastat. Elektri- ja bensiini koostöös toimib pea kogu nende mudelivalik ning puhast sisepõlemismootorit paljudele mudelitele enam ei pakutagi.

Pioneer ja trendilooja Prius vajus kogu selle mudelilaviini all tahaplaanile ning selle viimase põlvkonna disaini meenutades tundub, justkui oleks see lausa Toyota eesmärk olnud. Parimal juhul sai selle kohta öelda “huvitav” ja me teame, mida see tavaliselt tähendab.

Nüüd tõmbas Toyota katte uuelt Priuselt ja oh imet!, see on lausa ilus. Selgete voolavate joontega sedaanilik luukpära, mis meenutab natuke ka esimese põlvkonna autot.

Sellisena üritas 4. põlvkonna Prius inimeste südamesse pugeda.

Uus Prius tuleb nii tavalise kui ka pistikhübriidina. Viimase bensiinimootor on 2-liitrine. Koguvõimsus on süsteemil 164 kW (223 hj) ja kiirendus 0-100 km/h võtab 6,7 sekundit. Tava-Priuse võimsuseks on 144 kW (193 hj).

Kütusekulu ja muid tehnilisi andmeid esialgu välja toodud ei olnud. Küll aga pakutakse lisavarustes võimalust autot kasutada ka kui tavalist akut ehk siis pikendusjuhtmega voolu võtmiseks ning kuni 1500 W võimsusega seadmete kasutamiseks. Selle jaoks on lisavarustuses isegi eraldi aknaraami kinnitus, et saaks juhtme salongi viia, aga vihm ja putukad sisse ei pääseks.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.