Elektriautod

TVR Griffith sportauto saab ka elektrilise versiooni

Fotod: TVR

Rubriiki toetab

Mäletate veel sellist briti autotootjat nagu TVR? Omanäolisi ja, kui internetti ja ajakirju uskuda, kahjuks ka kesise kvaliteediga sportautosid tootev bränd sai uue hingamise mõned aastad tagasi Griffith nimelise mudeliga. Nüüd plaanitakse pakkuda sellest ka elektrilist varianti.

2017. aasta suvel avaldas TVR üle mitmeteist aasta uue mudeli. Griffith sportauto oli disainitud koostöös Gordon Murray’ga ja omab 5-liitrist vabalthingavat Fordi Coyote V-8 mootorit, mida kasutatakse ka Mustangis. TVRi puhul oli jõuallikas tuunitud aga Cosworthi poolt, et toota pisut üle 500 hj.

Pärast mitmeid hilinemisi, millest viimased on seotud COVID pandeemiaga, väidab TVR, et Griffith on siiski tulemas. TVR on kolimas uude tehasesse lähikuudel, mis vajab veel omajagu tööd enne, kui autode tootmine täies mahus alata võib. Seega enne järgmist aastat Griffithit oodata ei tasu.

Uudiseks on aga Griffithi elektrifitseerimine. Seoses saabuvate Vormel E Monaco (30. aprill) ja kahe Londoni etapi (30. ja 31. juuli) sponsoreerimisega kuulutas TVR välja ka plaani alustada tulevikus elektriautode tootmist.

Hetkel on vaid teada, et saabuvast V-8 mootoriga Griffithist plaanitakse toota ka täiselektriline versioon. Elektrifitseeritud sportauto peaks turule jõudma 2024. aastal ehk aasta hiljem kui sisepõlemismootoriga variant.

Autocar väidab, et TVRi elektrisõidukite plaanide puhul võib laual olla ka vanemate mudelite ümberehitamine elektrilisteks, kuid ametlikku kinnitust sellele veel ole. Briti autotootja jagab täpsemaid detaile oma plaanidest loodetavasti lähiajal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.