Elektriautod

Uue põlvkonna Volkswagen e-up! tuleb Eestis müügile eelkäijast madalama hinnaga

Volkswageni elektriauto e-up! baashind on veidi alla 20 000 euro.Foto: Volkswagen

Rubriiki toetab

Volkswageni uus e-up! muudab tootja teatel “viimaks ometi elektriautod kõigile taskukohaseks”. 2020. aasta esimeste kuude jooksul jõuab esindustesse uue põlvkonna VW e-up!, mis on saadaval oma eelkäijast madalama hinnaga.

Baltikumis jääb auto baashind veidi alla 20 000 euro, mis tähendab, et koos olemasolevate toetustega on Eestis võimalik auto soetada vähem kui 15 000 euro eest. Uuel mudelil on suurenenud võimekus, mis tähendab seda, et peatselt turule ilmuva auto maksimaalseks sõiduulatuseks 260 kilomeetrit.

Sõiduulatus pikenes oluliselt tänu uutele, suurema mahuga akuelementidele: uute akude maht on tõstetud 18,7 kW/h-lt 32,3 kW/h-ni. Eeldatav energiakulu on 12,7 kWh/100 km.

Vähendatud on ka aku laadimise aega: 60 minuti laadimisega 40 kW juures on võimalik laadida aku 80%-ni. Kusjuures, laadimisprotsess on hallatav ning etteplaneeritav ka läbi mobiiliäpi. Sama rakendus on kasutatav ka e-up! kliimaseadme juhtimiseks.

Sõiduelamuse osas on üheks plussiks auto põrandasse integreeritud akust tulenev madal raskuskese, mis peaks auto juhitavust parandama.

Elektrimootoriga (61 kW) linnasõbralik e-up! kiirendab 0–100 km/h 11,9 sekundiga ja mudeli tippkiirus on 130 km/h.

Baashinnaga mudeli standardvarustusse kuulub automaatne kliimaseade, mobiiliga ühenduv Composition Phone raadiosüsteem, Maps + More multifunktsionaalne rakendus, reahoidmisabailine Lane Assist jpm. E-up! Style versioon pakub veelgi rohkem funktsioone ja võimalusi elektriautot isikupärastada. Vaatamata oma kompaktsele suurusele peaks e-up! salongi 4 inimest ilusti ära mahtuma.

Volkswagen pakub e-up! akudele ka 8-aastast või 160 000 kilomeetrit läbisõidu garantiid.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.