Elektriautod

Uue lubaduse kohaselt jõuab Tesla Cybertruck masstootmisse alles järgmise aasta lõpus

Foto: Tesla

Kui Tesla pehmelt öeldes radikaalse välimusega Cybertruck kastikas 2019. aasta novembris avaldati, kinnitas autotootja, et uue mudeli tootmine algab kahe aasta pärast ehk 2021. aasta lõpus. Nüüdseks on infot, et tegelikkuses peavad kliendid ootama vähemalt veel ühe aasta, vahendab Reuters.

Allikate kohaselt plaanib Tesla alustada varajast tootmist saabuva aasta keskel ning täismahus ehitamine saab hoo sisse alles aasta lõpuks. Siiani on nurgelise kastika tootist edasi lükatud kolm korda.

Cybertrucki tellimuste vastuvõtmine oli juba tänavu maikuuks lõpetatud, kuna Muski sõnul oli tellimusi niivõrd palju, et täita kolme aasta jagu tootmist, mainib Reuters.

Lisaks mainib Reuters, et kuigi Teslal oli plaan kasutada Cybertruckil oma uue põlvkonna 4680 akusid, ei pruugi see päris nii minna, kuna uuemate akude tootmiskogust pole suudetud küllalt kasvatada.

Kui tõesti peaks Tesla kastikas vanemate akude peale üle minema, võib see tähendada üsna põhjalikku mudeli modifitseerimist. Elon Muski sõnul ei tohiks aga uuemate 4680 akude tootmisraskused Cybertrucki kuidagi mõjutada. Siiski tasub meenutamist, et hetkel pole autotootja avaldanud lõplikku hinnakirja ega tootmisversiooni saabuvast kastikast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.