Elektriautod

Uuendatud Hyundai Ioniq elektriauto sõidab ühe laadimisega 300 kilomeetrit

Fotod: Hyundai.

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Hyundai elektriauto Ioniq saab uuel mudeliaastal hulga uuendusi ja suurema sõiduulatuse, teatas tootja. Värskendatud välimusega Ioniq saab nüüd tänu suuremale 38,3 kWh akule sõita ühe laadimisega kuni 296 kilomeetrit, mida on eelkäijaga võrreldes 36% rohkem.

Aku varustab 135-hobujõulist elektrimootorit ja laadimiseks on sõidukis olemas 7,2 kW laadija. Tootja teatel saab värskendatud Ioniq elektriautot laadida kuni 80% ulatuses 54 minutiga. Hübriid ja pistikhübriid jäävad sõiduajamite osas puutumata, aga pistikhübriidi täiesti elektriline sõiduulatus suureneb nüüd 51 kilomeetrini.

Välimuses on märgata uut esivõre ja ümberdisainitud tagaosa. Salongis on uuendusi isegi rohkem: armatuuris on kasutusel uued materjalid, valikus on meeleoluvalgus ja 10,25-tolline puutetundlik ekraan Premium ja Premium SE varustusastmega mudelitele.

Suurema ekraaniga mudelid saavad ka säästliku sõidu abimehe ECO-DAS (Eco Driving Assistant System), mis annab juhile märku, millal tuleks jalg pedaalilt võtta ning valmistab aku ette ka näiteks mäest üles sõitmiseks, et igas olukorras oleks tagatud optimaalne “kütusekulu”.

Eesti hinnakirju veel avalikustatud pole, kuid Suurbritannias algavad Ioniq mudeliseeria hinnad 24 680 eurost (hübriid) ning täiselektrilise mudeli baashinnaks on 31 890 eurot. Eestis algab praeguse Ioniq elektriauto hind 34 990 eurost.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses