Elektriautod

Uus 508 PSE on Peugeot kõige võimsam seeriaauto

Rubriiki toetab

508 PSE (Peugeot Sports Engineered) elektrimootori ja sisepõlemismootori kombinatsioon pakub 360 hobujõudu pöördemomendiga 520 Nm. Saadaval on nii kupeelik sedaan kui ka universaalkerega versioon

Autodel jääb silma PSE tootesarja visuaalse identiteedi elemendid, milleks on kolm krüptoniitrohelist küünist, mis on inspireeritud legendaarse PEUGEOT 504 Coupé tagatulede siluetist.

Kiirendus 0-100 km/h on 5,2 sekundit, 80-120 km/h saavutab auto 3 sekundiga ning maksimaalne (elektrooniliselt piiratud) kiirus on 250 km/h. Lisaks on autol madaldatud veermik ning rööbet ees laiendatud 24 mm ja 12 mm taga. Esimesed pidurid on 380 mm läbimõõduga ning veljed 20-tollised.

508 PSE 360 hj võimsus on saavutatud sisepõlemismootori ja kahe elektrimootori kombineerimisel, millest üks on masina esiosas ja teine tagaosas.

Autol on nelikvedu ja võimalik on valida viie erineva sõidurežiimi vahel:

  • elektriline sõidurežiim tagab elektrimootorile iseloomuliku erksuse ja jõulise kiirenduse 0 km/h kuni 140 km/h vahemikus. Elektriline läbisõiduulatus on kuni 42 km (WLTP standardi järgi).
  • Hybrid sõidurežiim optimeerib sisepõlemismootori ja elektrimootori kasutamise, et tagada jõudlus võimalikult kütusesäästlikult.
  • Comfort režiim on sarnane Hybrid režiimile, erinevuseks on pehmeks reguleeritud vedrustus, mis tagab suurema sõidumugavuse.
  • Sport režiimi maksimaalne võimsus (360 hj) on mõeldud sportliku sõiduelamuse saamiseks. Lisaks mõjutab ja muudab see režiim ka roolivõimendi tööd, vedrustuse ja gaasipedaali seadistusi ning digitaalse ekraani värvikombinatsioone. Sisepõlemismootori abil on tagatud pidevalt ka aku vajalik laetus maksimaalse võimsuse saavutamiseks.

Aku täislaadimise võimalused on paindlikud:

Akud saab täis laadida alla 7 tunniga tavapärasest vooluvõtupesast (näiteks kodumajapidamises), 4 tunniga 16-amprisest vooluvõtupesast, vähem kui 2 tunniga 32-amprisest Wall Box laadimiskilbist.

Seejuures on säilinud praktilisus ja 508 PSE salong ja pagasiruum on sama ruumikad nagu sisepõlemismootoriga mudeliversioonidel.

508 PSE on varustatud kõikide Peugoet 508 mudelile pakutavate juhiabidega: Night Vision öövaatlusseade, adaptiivne püsikiiruse hoidja koos Stop & Go funktsiooniga, sõidurealt väljakaldumise hoiatussüsteem, automaatne hädapidurdus jne. FOCAL® Hi-Fi helisüsteem kuulub sõiduki põhivarustusse.

508 PSE on saadaval kolmes värvitoonis: Selenium hall, Perla Nera must ja Pearl valge. Mudeli tellimuste vastuvõtmine algab 2021. aasta alguses.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.