Uus Citroën C3 Aircross tuleb seitsmekohalisena, valikus on ka elektriline versioon

Soodsaid seitsmekohalisi autosid turul palju ei ole. Fotod: Citroen

Citroëni uus C3 Aircross märgib Prantsuse autotootja uut lähenemist väikestele linnamaasturitele ning jagab Smart Car platvormi äsja turule jõudnud C3-ga, võimaldades uustulnukat pakkuda erinevate jõuallikate ja väga taskukohase hinnaga.

4,39 meetrit pikk, 1,66 meetrit kõrge ja 2,67-meetrise teljevahega sõiduki 5-kohalise versiooni teises istmereas on rekordiliselt palju ruumi ning 460-liitrine pakiruum. Esmakordselt omas segmendis on uus C3 Aircross saadaval ka 7-kohalisena.

Pikk teljevahe ja tagaluuk võimaldab 5-kohalise versiooni puhul suurepärast juurdepääsu teisele istmereale ja 7-kohalise versiooni puhul kolmandale istmereale, mis on varustatud nagu teisedki istmed – peatugede, käetugede, topsihoidjate, USB-pesa ja kliimaseadmega.

Uue C3 Aircrossi disain ja stiill on võrreldes eelmise põlvkonna mudeliga jõulisem, horisontaalsem ja teravam.

„Valisime jõulise ja enesekindla disaini ja stiili, mis lisab muskulaarsust ja jõudu. Üle 20 cm kliirensi ja kõrgendatud juhiasendiga teeb uus C3 Aircross suure sammu edasi tõeliste linnamaasturite suunas,“ ütleb C3 Aircrossi disaini projektijuht Boris Reinmoller.

Uuest C3 Aircrossist leiab C-Zen-Lounge’i koos head-up näidikutepaneeli, vähendatud mõõtmetega rooliratta ning uued Citroën Advanced Comfort istmed, mis on optimaalse toe tagamiseks varustatud täiendava 10–15 mm vahtmaterjaliga ja ümberkujundatud küljetoega. Sõidumugavust pakub ka Citroën Advanced Comforti vedrustus.

Horisontaalne armatuurlaud – koos Citroënile iseloomulike vertikaalsete õhuavadega – on jagatud kaheks tasandiks: tehnilised elemendid ülal- ja mugavusvarustus allpool. Infoekraan armatuurlaua ja tuuleklaasi alumise osa keskel välistab vajaduse topeltekraani järele, pakkudes juhile kogu vajaliku teabe, ilma pilku teelt pööramata.

Uue C3 Aircrossi You baasversioonil on Smartphone Station ehk nutitelefoni dokk, tänu millele on juhil ligipääs nutitelefoni teenuste otseteedele, raadiole, esitusloenditele ja navigeerimisseadmele, mida juhitakse häälkäskluste abil. Juhtnupud roolil ning kodunupp teeb lihtsaks rakenduse avalehele naasmise.

C3 Aircrossi Max versioonidel on 10,25-tolline värviline info- ja meelelahutusekraan. Virtuaalsed otseteed võimaldavad juurdepääsu peamistele navigeerimis-, telefoni-, raadio-, rakendus- ja meediafunktsioonidele.

Sisepõlemismootori kõrval on C3 Aircrossil esimest korda valik hübriidajameid ning 100% elektriline versioon. Enam kui 300 km sõiduulatusega (sertifitseerimine ootel) elektrilise versiooni kiirlaadimiseks 20%-lt 80%-ni kulub vaid 26 minutit. 2025. aastast on saadaval versioon, mille sõiduulatus on üle 400 km.

83 kW/113 hj mootoriga ja 44 kWh LFP (liitiumraudfosfaat) akuga tehnoloogia loob kompromissi vajaliku jõudluse ja väga taskukohase hinna vahel. Jõuajam ja automaatkäigukast annavad lineaarse kiirenduse koos kohe saadaoleva pöördemomendiga ja tippkiiruse on 145 km/h.

Peredele sobiv hübriidversioon vähendab nii kütusekulu kui ka heitgaase. Hybrid 136 48V on varustatud e-DCT automaatkäigukastiga ning uue põlvkonna 1.2 PureTechi mootoriga. 1199 cm3 töömahuga 3-silindriline mootor arendab 100 kW/136 hj ning CO2 heitkogused on vaid 121 g/km.

Elektrifitseeritud jõuallikate kõrval on Citroën C3 Aircross saadaval ka 75 kW/100 hj bensiinimootoriga. Kolmesilindriline PureTech Turbo mootor on ühendatud kuuekäigulise manuaalkäigukastiga ja vastab Euro7 standarditele, mis saab olema tootja sõnul turu kõige konkurentsivõimelisema hinnaga.

Loodetavasti avaldatakse peagi ka hinnakirjad, et saaks Citroëno väidetes veenduda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.