Elektriautod

Uus e-Boxer on Peugeot kolmas elektriline tarbesõiduk

Rubriiki toetab

Alates 1994. aastast on Peugeot Boxerit müüdud üle 400 000 eksemplari. Nüüd on võimalik Boxerit tellida ka elektrimootoriga:

Uue elektrikaubiku kandevõime on täpselt sama, mis diiselmootoriga versioonil- sõltuvalt mudeliversioonist kuni 1890 kg. Kuna akud on paigutatud põranda alla, siis ei muutu ka senine kaubaruumimaht ning vastavalt versioonile jääb see 8-17 m³ vahele.

Samaks jääb ka võimalus valida kolme teljevahe pikkuse (3 m, 3,45 m ja 4,04 m), nelja erineva kerepikkuse (L1, L2, L3 ja L4) ja kolme kõrguse (H1, H2 ja H3) vahel.

Uus e-Boxer on saadaval ka tavalise ja topeltkabiiniga kaubaruumita raamautona, mis annab võimaluse autost paljude eriversioonide, nagu näiteks kastiauto, matkaauto või kasvõi saunaauto ümberehitamiseks. Eleltriline raamauto pakub aga veelgi rohkem mänguruumi eriotstarbeliste sõidukite valmistamiseks.

Tahavaatepeegel on ekraaniga

Spetsiaalne ekraaniga tahavaatepeegel kuvab teavet sõiduki aku laetuse taseme, sõiduulatuse ja sõidurežiimi kohta.

E-Boxeri standardvarustusest leiab tagumised parkimisandurid, manuaalse kliimaseadme, automaatsed esituled ja vihmaanduriga klaasipuhastid, elektrilised soojendusega küljepeeglid ning Bluetooth-ühendusega helisüsteemi, mida saab juhtida nii 5-tolliselt ekraanilt kui ka roolilt.

Lisavarustusena on saadaval navigatsioonissüsteem 9-tollise puutetundliku ekraaniga, tagurduskaamera, hädapidurdussüsteem, reahoidmisabi, kiiruspiirangu- ja hoiatusmärkide tuvastus, lähi- ja kaugtulede automaatlülitus, pimeala jälgimissüsteem, püsikiiruse hoidja, veojõu kontrollsüsteem Grip Control, mäest laskumise abi ning LED päevasõidutuled.

Sõiduulatus kuni 340 kilomeetrit

Uue e-Boxeri elektrimootor on maksimaalse võimsusega 90 kW (122 hj) ja maksimaalse pöördemomendiga 260 Nm. Jõuülekanne on varustatud aku laadimise mehhanismiga, mis käivitatakse nii gaasipedaali vabastamisel kui ka pidurdamise ajal. E-Boxeri maksimaalne sõidukiirus on 110 km/h (4-tonniste versioonide puhul 90 km/h).

PEUGEOT e-Boxeri L1 ja L2 kerepikkuse versioonid on saadaval 37 kWh akuga, mille sõiduulatus on kuni 200 km WLTP järgi ning L3 ja L4 versioonid (nagu ka L2 raamauto eriversioon) on varustatud 70 kWh akuga, mille sõidululatus on kuni 340 km (WLTP)

Uue elektrikaubiku standardvarustuses on 22 kW kolmefaasiline pardalaadija, mis vastab erinevatele kasutusvõimalustele ning kodu või töö jaoks mõeldud laadimislahendustele.

Eeldatavad laadimisajad on järgmised:

· 50 kW kiirlaadija laeb 37 kWh aku 80%-ni umbes 45 minutiga ja 70 kWh aku puhul kulub selleks umbes 1,5 tundi.

· 22 kW Wallbox seinalaadijaga on 37 kWh aku täislaadimiseks kuluv aeg 2 tundi ja 70 kWh aku puhul 4 tundi.

Uus Peugeot e-Boxer tuleb Euroopas turule käevoleva aasta lõpus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.