Elektriautod

Uus Fiat 500 elektriauto mängib mootoriheli asemel itaalia muusikat

Rubriiki toetab

Juba eelmisest aastast on teada, et Fiat kavatseb tutvustada oma populaarsest 500 linnaautost elektrisõidukit. Nüüd on auto avaldatud ja on ka teada, et järgmisel aastal saab sellega juba sõitma hakata.

Võib tunduda küll uskumatu, kuid Fiat 500-st on siiani olnud vaid kaks mudelipõlvkonda. 1957. aastal tootmisse läinud väikeauto kestis 1975. aastani. Seejäral tutvustas Fiat uut, retrostiilis 500-t aastal 2007, mis on siiani saanud vaid facelift uuendusi, kuid ei ühtegi päris uut põlvkonda.

Järjekorras kolmas Fiat 500 põlvkond saab olema suurim muutus, kuna seekord jäetakse traditsiooniline sisepõlemismootor täielikult kõrvale. Järgmise aastal saabuv Fiat 500 on esmakordselt ainult elektriauto.

Välimuselt on saabuv linnaauto üsna sarnane praeguse mudeliga, kuid müügiedu arvesse võttes on see kindlasti hea käik Fiati poolt. Tegemist on esimese Fiat Chrysler Automobiles (FCA) grupi elektriautoga, mis kasutab täiesti uut platvormi.

Jõuallikaks on üks elektrimootor, mis toodab 118 hj ja on ühendatud 42 kWh mahutavusega akuga. Sõiduulatus on 320 km, mis on oluliselt suurem saabuva elektrilise Mini Cooperi 235-kilomeetrisest sõiduulatusest.

Seisust sajani kiirendus võtab 9 sekundit, kuid olulisem veel on kiirendus 50 km/h kiiruseni, mis on üsna nobe 3,1 sekundit.

Kui linnas vuramisega hakkab aku tühjaks saama, saab 85 kW laadimissüsteemist 80% akut täis laadida 35 minutiga. Väidetavalt saab kõigest viie minutiga laadida 50 km jagu elektrit.

Üks tähelepanuväärt ja kindlasti väga Fiatilik detail on seadusega kohustuslik heli, mida kõik elektriautod peavad tegema, kui need sõidavad alla 20 km/h. Erinevalt ulmeliku elektrilise urinaga mängib uus Fiat 500 Nina Rota poolt kirjutatud muusikat filmile “Amarcord”. Kui see nüüd just nali ei ole.

Muidugi on elektriline Fiat 500 saanud ka palju muid uuendusi, et kaasas käia tänapäeva tredidega. Esi- ja tagatuled on täielikult LEDid ja interjööris on elektroonikat värskendatud. Auto sees on keskel 10,25-tolline puutetundlikekraan.

Uus Fiat 500 ilmub algselt kabrioletina ja kõva katusega luukpära peaks ilmuma õige pea. Uus 500 läheb Euroopas müüki tuleva aasta esimeses kvartalis.

Peale hetkel tellitava “La Prima” kõrge varustusega versiooni on Fiat teinud koostööd Itaalia brändidega Giorgia Armani, Bvlgari ja Kartell, et tuua kolm erinevat ainulaadset eriversiooni uuest autost. Antud ekslusiivsed mudelid lähevad heategevuslikule oksjonile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.