Elektriautod

Uus Maserati GranTurismo on lõpuks kohal nii V-6 kui ka täiselektrilise variandina

Fotod: Maserati

Pärast mitmeid varakult avaldatud pilte, on Itaalia sportauto brändi uus GranTurismo sportauto põlvkond lõpuks kohal. Kolm eri võimsusega varianti, millest kaks jagavad uusimat Nettuno V-6 jõuallikat ja võimsaim saab kolm elektrimootorit.

Maserati grand touring stiilis sportauto GranTursmo teine põlvkond saabub kolme variandina: Modena, Trofeo ja Folgore. Tähtsaim ja kõige uudsem mudel on just viimane, täiselektriline.

Folgore variant saab kolm Maserati enda poolt arendatud elektrimootorit, mis toodavad kokku 761 hj ja 1350 Nm ja võimaldavad elektriautol kiirendada “sajani” on vaid 2,7 sekundiga. Elektrit talletatakse 92,5 kWh mahutavusega akus ning laadimiskiirus on kuni 270 kW, mis võimaldab 100 km sõiduulatust laadida umbes 5 minutiga.

Maserati rõhub ka aku paigutusele, hoides GranTurismo Folgoret võimalikult sportlikuna. Et saavutada võimalikult madal istumine, pole akud istmete all vaid pigem auto keskel ja istmete ümber T-kujuliselt. See võimaldab ka kogu auto kõrgust hoida üsna madala 1353 mm juures.

Kuigi kaalujaotus on elektrilisel sportautol perfektne 50:50, on Folgore variant muidugi ka kõige raskem GranTurismo mudel. 2260 kg kaaluv auto on üle 400 kg raskem, kui V-6 mootoriga alternatiivid.

Bensiinil sõitvatest GranTurismodest saavad mõlemad nii Modena kui ka Trofeo mudel 3-liitrise, kahe turboga V-6 jõuallika, mis debüteeris MC20 superautos. Lahjema Modena puhul toodab mootor 490 hj ja 600 Nm ning Trofeo saab 550 hj ja 650 Nm.

Välimusel petavad vaid väiksemad detailid ära, kas tegemist on elektrilise Maserati sportautoga või mitte. Esimene kaitseraud on pisut erinev ning ilmselgelt saavad V-6 mootoriga autod ka kaks paari summutitorusid.

Ennekõike eristab autosid muidugi heli, mida Folgore puhul Maserati kirjeldab kui digitaalselt integreeritud elektrimootorite heli koos traditsioonilise Maserati V-8 jõuallika traditsiooniga. Unikaalset heli kuuleb nii auto sees kui ka väljas olevatest kõlaritest.

Kuigi uue Maserati GranTurismo hinnad pole veel avalikustatud, eeldavad mõned väljaanded, et V-6 Nettuno mootorit omavate sportautode hinnad algavad 150 000 ja 175 000 euro vahemikus ning elektrilise Folgore alghind võib paikneda kuskil 230 000 euro kandis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.