Elektriautod

Valmis esimene elektriline 1961. aasta Rolls-Royce ja see on alles algus

Rubriiki toetab

Briti firma Lunaz sai valmis oma esimese klassikalise Rolls-Royce Phantom V mudeli, mille sünniaastaks on 1961, aga kapoti all on nüüd elektrimootor.

Jättes kõrvale sisulise arutelu, kas nii üldse tohib, on tegemist päris võimsa projektiga. Lunazil on plaanis kokku 30 klassikalist Rollsi elektriliseks teha, nende hulgas nii Silver Cloud kui Phantom mudelid.

Selline ümberehitus tähendab iga auto pulkadeni laiali võtmist ja uuena üles ehitamist. Elektriliseks tuleb teha nii pidurisüsteem, roolisüsteem, näidikud, konditsioneer kui ka näiteks gaasipedaal. Ka salongis muutub kõik digitaalseks, aga välja näeb see kõik loomulikult nagu originaal.

Nagu kirjutab Goodwood Road&Racing, siis tulemuseks on alpaka villast põrandamatid ja kõrgkvaliteediga vineer, mille kõrval toimetab satelliit navigatsiooni süsteem ja meediakeskus.

Phantom hakkab maksab natuke üle 500 000 euro, mille eest saab 8-kohalise hiidluksusauto, mille 120kWh akupakk peaks suutma sõita 300 miili ehk 480 km. Kiire pilk Saksa kuulutuseportaali leidis kaks väga heas korras Phantom V mudelit, millest kallim maksis 245 000 eurot.

400 000 euro eest saab tellida Silver Cloud erineva põlvkonna (Series I, II ja III) mudeleid nii sedaanina kui ka näiteks kaheukselise kabrioletina. Akupakk on sellel versioon 80 kWh.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.