Elektriautod

Video: Porsche elektriauto driftis Guinnessi rekordite raamatusse

Rubriiki toetab

Porsche Taycan müüb rohkem, kui ükski muu Porsche sõiduauto praegu, kuid Saksa autotootja soovib veel rohkem tähelepanu. Miks mitte püstitada mingi huvitav Guinnessi rekord?

Et püstitada kõige pikem püsiv drift elektriautoga, pidi Porsche võtma tagaveolise Taycani. Teatavasti pole ühtegi tagaveolist Taycani Euroopas müügil, kuid Hiina turul on see kõige soodsama variandina olemas.

Rekordi murdmine võeti ette Hockenheimi ringrajakompleksis asuval märjaks kastetud ringil. Üks ring mööda “driftirõngast” on 200m pikkune, mida saab ilma külglibisemist katkestamata järk-järgult läbida.

Taycani roolis oli Porsche instruktor Dennis Retera, kes läbis 210 ringi, moodustades lõplikuks distantsiks 42,171 kilomeetrit. Üle 42 km läbimine külglibisemises võttis aega 55 minutit. Põhimõtteliselt jooksumaraton.

Kujutage nüüd ette, kui väsitav ja raske on sõita ringiratast autoga järjest 55 minutit. Ja siis lisage sinna otsa veel pidev külglibisemise hoidmine.

Vaadake ka videot, kuidas Top Geari Chris Harris käis ise pikka drifti katsetamas. Algselt püstitas ka tema Guinnessi rekordi 19 ringiga. Siis istus rooli Dennis Retera ja 210 ringi hiljem oli Harrise saavutus täielikult purustatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.