Elektriautod

Video: Vaata, kuidas elektriline DeLorean driftib ilma juhita

Kuvatõmmis: YouTube, Stanford

Rubriiki toetab

Paljud autotootjad üritavad isejuhtivaid autosid avalikkele teedele tuua, kuid tegelikkuses on see muidugi väga keeruline. Seega peame hetkel leppima kontrollitud tingimuste ja suletud alade piirdes manööverdavate isejuhtivate masinatega.

Näiteks võib võtta selle DeLorean DMC-12, mille on ehitanud Stanfordi ülikooli insenerid. Tegu on elektrilise ajamiga isejuhtiva ikoonilise Ameerika kupeega, nimega MARTY. Kõige ägedam saavutus on aga see, et see auto oskab ise driftida.

Ülikooli insenerid suutsid täielikult isejuhtiva DeLoreani programmeerida nii, et auto oskab läbida terve raja ainult driftides. Tegemist on suurele asfaltväljale asetatud koonuste, heinapakkide ja muude takistustega kujundatud rajaga.

Kui videot vaadates võiks arvata, et roolis on Ken Block isiklikult või mõni Aasiast pärit driftimismeister, siis tegelikkuses istuvad autos kaks noormeest, kes auto juhtimisega kuidagi ei tegele. Nad on seal ainult turvalisuse kaalutlustel, et auto üle kontroll haarata, kui miskit peaks juhtuma.

Vaata eriti ägedat videot ise driftivast DeLorean DMC-12-st siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.