Elektriautod

Volkswagen Golf võib tulevikus muutuda vaid täiselektriliseks linnaautoks

Foto: Volkswagen

Rubriiki toetab

  • Enefit VOLT – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Volkswagen jätkab oma ID-nimeliste elektriautode mudelivaliku laiendamist ning kõige kompaktsem ID.2 võib saada hoopis Golf luukpära nime, vahendab Autocar.

Umbes kahe aasta pärast on oodata uut, väiksemat elektrilist luukpära, mis on esimene MEB-Plus platvormile ehitatud Volkswageni auto – uuendatud versioon praegu kasutusel olevast MEB platvormist, mille baasil enamus Volskwagen ID-mudelid valmistatud on.

Volkswagen mõistab Golfi mudeli nime väärtust ning mudelivaliku elektrifitseerimise suunas liikumisel on vaid aja küsimus kui Golf on saadaval puhtalt täiselektrilise luukpärana.

“Golfil on väga suur väärtus. Tunnustus ja ära tundmine on tähtsad ja inimesed saavad kohe aru, millega tegu on, kui me sellest mudelist räägime,” kommenteeris autotootja juht Thomas Schäfer intervjuus Autocarile.

Autocari sõnul olid varasemalt kõlakad, et ID.3 uus põlvkond võib saada Golfi nime, kuid nüüdseks on suunad muutunud. Väiksem, algselt ID.2 nimeline elektriauto, on nüüd tõenäoliselt Golfi nime edasikandja.

Volkswagen ID LIFE kontseptauto

Eeldatavasti on põhjuseks paar aastat tagasi tutvustatud ID.LIFE kontseptautos, mille tagasiside polnud nii positiivne kui Volkswagen ootas. Crossoveri maiguga elektriline ideeauto pidi algselt näitama saabuva ID.2 disaini inspiratsiooni, kuid nüüd on suunaks võetud traditsioonilisem luukpära disain, millest ka Golfi nime potentsiaalne kasutus.

Muidugi on jutud ka elektriauto sportlikumast GTI variandist, mis peaks asendama hetkel Volkswageni elektriautodel GTX embleemi kasutust. Hetkel on aga vara täpsematest detailidest rääkida, kuid järgmise paari aasta jooksul peaks Golfi tulevikust rohkem selguma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.