Volkswagen tutvustas Riias oma plaane ning näitas tulevikuautosid

Rubriiki toetab

  • Enefit VOLT – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Vaatamata jätkuvatele tarneahela tõrgetele kasvatas Volkswageni sõidukite maaletooja Moller Baltic Import mullu Balti riikides müüki seitse protsenti ehk kokku müüdi 9281 sõidukit.

Mullu müüs Volkswagen Baltikumis eraklientidele 6408 sõidukit, neist 1558 Eestis. See on 7,9% kõigist Eestis müüdud uutest autodest.

“2022. aasta oli täiselektriliste sõidukite segmendi jaoks väga edukas. Volkswageni elektrisõidukite turuosa Balti riikides on 9,2 protsenti, hoides sellega turul kolmandat positsiooni. Sel aastal on meil elektriautode fännidele varuks palju uudiseid,” ütles Moller Baltic Impordi tegevjuht Ilze Grase-Ķibile. Tulemas on uuendatud ID.3, mida on oodata 2023. aasta kolmandas kvartalis, ja täiselektriline sedaan ID.7, mis peaks Balti riikidesse jõudma 2023. aasta lõpus.

“Oleme 2023. aastasse jõudnud 2,5 korda suuremate uute tellimuste arvuga. Tarneahela võimsuse normaliseerumisel loodame sel aastal tarnida klientideni  vähemalt 30% rohkem uusi autosid. ID.-pere sõidukite müük peaks moodustama umbes 15 protsenti kogu meie müügist aasta lõpus,” ütles Volkswageni brändijuht Baltikumis Justas Nekrošius.

Igas riigis moodustavad vähemalt 75 protsenti kogu müügist linnamaasturid. Üle poole müüdud ühikutest on kas T-Cross, T-Roc või Tiguan. Täiselektriliste ID.-pere sõidukite müük kasvas seejuures 22 protsenti. Kõige populaarsem mudel oli elektrimaastur ID.4, sellele järgnesid ID.3 ja ID.5

ID.Buzz on hitt

2021. aastal elavnemise märke näidanud tarbesõidukite segment kahanes eelmisel aastal taas peamiselt tarneahela häirete ja tootmiskärbete tõttu. Volkswageni tarbesõidukite divisjon tarnis möödunud aastal Balti riikidesse 1257 uut autot Caddy, Transporteri ja Crafteri mudeliperekondadest, tagades sellega Balti riikides 9,7% suuruse turuosa. Möödunud aastal toodi turule ka uus Multivan T7.

Volkswageni tarbesõidukite Baltikumi brändijuhi Merli Ainsaare sõnul sai e-mobiilsus 2022. aastal tarbesõidukite sektoris hoo sisse. „Eelmisel aastal oli pool tarnitud uutest Multivanidest hübriidid ning elektrilised ID. Buzz ja ID. Buzz Cargo muutusid väga populaarseks. Kokku telliti neid Baltikumis ette 200 tükki ja jõuavad klientideni sel aastal,” ütles Ainsaar.

Näidati ka tulevikuautosid

Üritusele oli kohale toodud ka päris huvitavaid autosid. Kate tõmmati uuelt pikapilt Volkswagen Amarok, mis sel aastal peaks juba ka tänavatele jõudma.

Eriti põnevad olid aga kaks universaalkerega autot Audi A6 e-tron Avant ja Volkswagen ID. Space Vizzion, mida veel osta ei saa, aga peaks lähiaastatel juba tänavatele jõudma.

Enefit Volt laadimislahenduste kohta leiad täpsema info SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.