Elektriautod

Volkswageni elektrilise “hipibussi” ID.Buzz eelmüük Eestis algab juunis

Rubriiki toetab

Volkswageni uute ID. Buzzi ja ID. Buzz Cargo eelmüük algab Saksamaal juba sel reedel. Eestis algab eelmüük 14. juunil. Viie istmega ID. Buzzi hind algab 59 350 eurost ja ID. Buzz Cargo hind 55 780 eurost. Esimesed sõidukid jõuavad Balti riikidesse juba selle aasta sees.

Uus ID. Buzz põhineb modulaarsel elektriajami ehk MEB-platvormil ning on varustatud ID.-pere suurima akuga. 77 kWh mahutavusega liitiumioonaku (bruto mahutavus 82 kWh) annab voolu 150 kW võimsusega elektrimootorile. Sõiduulatus on kuni 423 km (Cargo: 425 km).

Abisüsteemide hulgas on uuenduslikud omavahel ühilduvad tehnoloogiad nagu mälufunktsioon automaatseks parkimiseks varem salvestatud marsruudil, nutikas ümbruse jälgimise süsteem Car2X ja Travel Assist juhiabi uusim versioon, mis arvestab ka teistelt kasutajatelt saadud andmeid.

Uuendatud Travel Assisti süsteem võimaldab kogu sõidukiiruse ulatuses edasi- ja külgsuunas osaliselt automatiseeritud liikumist ning abistab esmakordselt maanteekiirustel (üle 90 km/h) reavahetustega. Kõrgeima varustustasemega ID. Buzz versioonil on üle 30 abisüsteemi, mille tarkvara saab värskendada üle õhu.

ID. Buzzi tagumist istmerida saab edas-tagasi nihutada 150 mm ulatuses ja kokku klappida suhtes 1/3 ja 2/3. ID. Buzz mahutab mugavalt ära viis reisijat koos nende pagasiga, mille jaoks on eraldi ruumi kuni 1121 liitrit. Kui klappida kokku tagaistmete seljatoed on pagasiruumi mahutavus kuni 2205 liitrit.

Kaubavedamiseks mõeldud ID. Buzz Cargo versioonil on kolm esiistet ja vahesein, mis eraldab 3,9 kuupmeetrist pagasiruumi, mahutades näiteks kahe euroaluse ulatuses kaupa. Euroalused saab rattakoobaste vahele paigutada nii pikuti kui laiuti. Kaubikusse saab laadida kaupa maksimumpikkusega 2,20 m ja laiusega 1,73 m ning kaaluga kuni 650 kg.

Start of pre-sales for the new ID. Buzz Pro and ID. Buzz Cargo.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.