Elektriautod

Volvo avalikustas oma esimese elektriauto XC40 Recharge, aga see on alles algus

Volvo XC40 Recharge

Rubriiki toetab

Eile tõmbas Volvo katte oma esimeselt täiselektriliselt seeriaautolt XC40 Recharge.  Automargi väikseim linnamaastur sõidab WLTP tsükli järgi natuke üle 400 kilomeetri ning võimsust on 408 hobujõudu. Akude laadimine kuni 80% täituvuseni võtab 40 minutit.

Recharge ei ole ainult täiselektrilise Volvo tähis, vaid hakkab tähistama üldisemalt Volvo elektrifitseeritud, pistikhübriidid kaasa arvatud, valikut.

Näiteks on Volvol plaanis  toetuste kaudu pistikhübriidide juhte maksimaalselt palju puhta elektri jõul töötavat Pure-režiimi kasutama panna.

Koos elektriautoga esitles Volvo Cars ambitsioonikat plaani, mille eesmärgiks on aastatel 2018-2025 vähendada iga auto elutsükli süsinikujalajälge 40 protsendi võrra. See on esimene samm Volvo plaani suunas saada 2040. aastaks kliimaneutraalseks ettevõtteks.

Volvo pöörab süsinikdioksiidi emissioonide teemale tähelepanu ka oma tootmisvõrgustikus, laiemas tegevuses, tarneahelas, ning materjalide ümbertöötlemise ja taaskasutuse abil.

Pooled müüdud autodest peaks olema täiselektrilised

2040. aastaks soovib ettevõte ka, et nende globaalne tootmisvõrgustik oleks täielikult kliimaneutraalne.

Et 2025. aastaks märkimisväärset 40-protsendilist CO2-jalajälje vähendamist teoks teha,  on selleks ajaks ülemaailmselt müüdavatest autodest 50 protsenti täiselektrilised ning mille tulemuseks oleks 50-protsendiline väljalasketorust pärinevate süsinikdioksiidi emissioonide vähenemine aastatel 2018-2025.

Läbiv number on “25”

Teiste lühiajaliste eesmärkide seas on 2025. aastaks globaalse tarneahelaga seotud CO2-emissioonide 25-protsendiline vähendamine, 2025. aastaks uutes Volvodes taaskasutatud plastiku 25-protsendilise osakaalu saavutamine ja 25-protsendiline ettevõtte üldise toimimisega, sealhulgas tootmise ja logistikaga seotud süsinikdioksiidi emissioonide vähendamine.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.