Volvo esimene mahtuniversaal on elektriline EM90

Fotod: Volvo

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Kui Euroopa autotootjad on vaikselt oma mahtuniversaalid kas täielikult unustusse jätnud või asendanud suuremate linnamaasturitega, arvab Volvo, et tegelikult oleks aeg need tagasi tuua. Seda küll esimese hooga vaid Hiina turul.

Alati praktiliste ja turvaliste pereautode tootjana tuntud Volvo puhul võiks isegi natuke üllatav olla, et siiani pole nad ühtegi mahtuniversaali valmistanud. Elektriline EM90 üritab pakkuda uutmoodi Skandinaavia noobelmargi kogemust.

Tehniliselt on tegelikult tegemist Hiina autotootja Zeekr 009 mahtuniversaali baasil ehitatud masinaga, mis on samuti Geely katuse all olev autobränd nagu Volvogi. Kuigi Volvo on oma välis- ja interjööri disaini ise teinud, siis sarnasusi pole raske märgata.

EM90 saab ühe 200-kilovatise elektrimootori, mis võimaldab suurel autol kiirendada “sajani” üsna sümpaatse 8,3 sekundiga. Aku on 116 kWh mahutavusega, millest peaks piisama kuni 738-kilomeetriseks sõiduulatuseks, seda küll Hiina enda CLTC testitsükliga.

Peamine rõhk uue elektrilise Volvo puhul on muidugi vaikne, rahulik ja luksuslik sõidukogemus. Mugavusele aitab kaasa õhkvedrustus ja palju rõhku pandud ka heliisolatsioonile.

Interjööris on kolm rida istmeid, pakkudes kokku kohti kuuele inimesele. Keskmise rea istmed on kõige luksuslikumad, mida saab liigutada edasi-tagasi, seljatugesid elektriliselt reguleerida, jalatugesid ülesse tõsta ja ka käetugedest välja volditavaid kandikuid kasutada.

Tagumiste reisijate meelelahutuseks saab laest välja voltida ja 15,6-tollise ekraani, kust saab vaadata mitme voogedastusteenuse filme ja sarju või hoopis kasutada videokoosolekute jaoks.

Volvo pole kinnitanud, kas EM90 võiks jõuda ka Euroopa või isegi Ameerika Ühendriikide turule, hetkel on vaid kindel, et auto müük “algab Hiinas”, mis jätab kõik võimalused lahtiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.