Elektriautod

Volvo esimene täiselektriline auto on XC40 linnamaastur, mis pürgib ka maailma kõige turvalisemaks autoks

Volvo XC40 näeb ilma "riieteta" välja selline.

Rubriiki toetab

Oktoobris esitletav uus täiselektriline Volvo XC40 ei ole mitte ainult Volvo esimene elektriauto, vaid on tootja sõnul ka üks turvalisemaid autosid läbi ajaloo.

„Sõltumata sellest, mis ajam autot edasi liigutab, peab Volvo olema turvaline,“ ütleb Volvo ohutuse valdkonna juht Malin Ekholm. „Täiselektriline XC40 on üks turvalisemaid autosid, mis me kunagi ehitanud oleme.“

Elektrilahendused nõudsid muudatusi

Volvo turvalisusinsenerid pidid mootori puudumise tõttu auto ninaosa täielikult ümber kujundama ning seda tugevdama.

Et reisijaid ning auto akupakki kokkupõrke korral kaitsta, on Volvo loonud uue lahenduse. Auto kandmiku keskseks osaks on pressalumiiniumist turvapuur, mille sees akupakk paikneb. Sel moel on akupaki ümber tekitatud uus deformatsioonitsoon.

Auto põrandasse paigutatud aku tagab madalama raskuskeskme, vähendades seeläbi ümbermineku tõenäosust.

Uus juhiabide süsteem, mis on tulevikus uuendatav

Auto keret ei ole tugevdatud ainult eest, vaid ka tagant. Elektriajam on kerestruktuuride sisse integreeritud, jagades niiviisi kokkupõrkeenergia paremini laiali ja sõitjateruumist eemale ning kaitstes seeläbi reisijaid.

Täiselektriline XC40 pakub ka uut aktiivset ohutuslahendust – esimese Volvona on sellel Volvo ja Veoneeri ühisettevõtte Zenuity välja arendatud tarkvaraga täiustatud juhiabisüsteemide (ADAS) anduriplatvorm.

Uus ADAS-platvorm on moodne aktiivselt toimiv ohutussüsteem, mis koosneb mitmest radarist, kaamerast ja ultraheliandurist. Selle skaleeritav iseloom võimaldab seda hõlpsalt edasi arendada ning see on tuleviku autonoomse sõidutehnoloogia nurgakiviks.

Enne 16. oktoobril aset leidvat ametlikku avalikustamist on Volvol plaanis avaldada veelgi detaile uue täiselektrilise XC40 kohta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.