Elektriautod

Volvo näitas uut elektriautot C40, mis läbib ühe laadimisega 420 kilomeetrit

Fotod: Volvo

Rubriiki toetab

Esimene Volvo elektriauto XC40 Recharge avaldati umbes poolteist aastat tagasi ja võiks sel aastal ka Eestisse jõuda. Juba tootmises oleva XC40 linnamaasturi välimusega elektriautole on nüüdseks lisandunud ka alternatiiv C40 kujul.

Volvo C40 Recharge on tüüpiline kupeeliku välimusega linnamaastur. Võrreldes XC40-ga on auto natuke madalam ja langev katus röövib osa pagasiruumist.

Jõuallikaks on sama elektrimootorite kooslus nagu XC40 Recharge’il ja sõsarbrändi Polestar 2 elektriautodel. Kaks 204-hobujõulist elektrimootorit on kummalgi teljel, moodustades kokku 408 hj ja 660 Nm.

Kiirendus nullist sajani kestab 4,9 sekundit ja tippkiirus on piiratud 180 km/h peal, nagu kõikidel teistel uuematel Volvodel. 78 kWh mahutavusega aku pakub 420-kilomeetrist sõiduulatust (WLTP).

Laadimislahendused algavad 11 kW’st, mida saab kasutada ennekõike koduse lahendusena. Maksimaalne laadimiskiirus on 150 kW, mis võimaldab aku 80% täitumiseni laadida 40 minutiga.

Interjööri osas on kõik tuttavalt Volvolik. Tähtis on märkida, et C40 Recharge’i puhul on tegemist esimese autona, mis on täielikult ilma nahata.

Meediasüsteem on sarnaselt viimaste Volvo autodega Androidi operatsioonisüsteemiga, mis on arendatud välja koos Google’iga.

Volvo XC40 Recharge elektriauto hind algab Euroopas 62 000 eurost. C40 Recharge tuleb väga tõenäoliselt paar tuhat eurot kallimana.

Tootmisse jõuab Volvo uusim elektriauto tänavu sügisel, Belgia tehases Gentis, XC40 Recharge elektriauto kõrval. Järgmise aasta jooksul on oodata ka suuremat, XC90 elektrilist varianti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.