Elektriautod

Xpeng G9 on Hiinast pärit elektriauto, millel on rekordiline laadimisaeg

Fotod: Xpeng

Kuigi Xpeng on meie turul tundmatu automark, plaanib Hiinast pärit bränd siseneda ka Euroopa turule. Tähelepanu on nad juba praegu haaranud uusima elektrilise linnamaasturiga G9, millel on eriti kärme laadimiskiirus.

G9 puhul on tegemist Xpeng mudelivaliku lipulaevaga, mistõttu on autotootja mudeliga kaasa pannud tehnoloogia viimase sõna.

Moodne akutehnoloogia tagab ka rekordilise laadimiskiiruse, milleks on 480 kW. See tähendab, et perfektsete tingimuste korral peaks 200 km jagu sõiduulatust laetud saama umbes viie minutiga ja aku laadimine 10% pealt 80%’ni võtaeb aega vaid 15 min.

See tähendab, et vähemalt linnamaasturite klassis on see rekordiline kiirus. Antud hetkel on selline laadimiskiirus võimalik vaid Xpengi enda kiirlaadijate kaudu, mille leidmine Euroopas on vist võimatu. Lisaks kiirele laadimisele on ka G9 sõiduulatus muljetavaldav.

Hiina ametlikke testide tulemusel on elektrilise linnamaasturi sõiduulatuseks arvutatud 701 km. Autocari sõnul on Euroopas kasutatud WLTP tsükli arvutuste kohaselt sõiduulatus kuskil 458 km kuni 569 km.

Tipptehnoloogia demonstreerimist jätkab ka juhiabide süsteemidega. Xpeng G9’l on uue tehnoloogia LiDAR sensor ning lisaks veel 31 sensorit ja esikaamera, et jälgida ümberkaudset liiklust ja takistusi.

Xpeng G9 esimesed sõidukid peaksid klientideni jõudma juba jägmisel kuul, kuid seda muidugi autotootja kohalikul Hiina turul. Hetkel on vaid teada, et plaanis on tuua ka G9 Euroopasse, kuid mis riikidesse ja millal, pole veel kinnitust leidnud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.