Gaasiautod

Alexela avab 1. juulil Tartus Eesti suurima CNG tankla

Esmaspäevast, 1. juulist läheb Tartu ühistransport täielikult üle uutele gaasibussidele, mille teenindamiseks avab Alexela Tartus 48 tankimiskohaga surugaasi tankla, mis on ühtlasi ka Eesti suurim.

Uus gaasitankla rajatakse vana Tartu Bussikoondise territooriumile aadressil Ringtee 25. Gaasitanklas saab aeglaseks tankimiseks olema bussidele 42 kohta ning lisanduvas avalikus tanklaosas kolm tankurit ka gaasiautodele. Go Busi poolt kasutusele võetavad gaasibussid on pea kaks korda säästlikumad ning ka looduse jaoks diislikütusest puhtamad.

Kõik 64 Tartu uut linnaliinibussi hakkavad tankima uues Alexela tanklas ning avalikus osas saavad gaasiautosid tankida kõik veoettevõtted ja eraisikud.

Foto: Kiur Kaasik.

“Töötame ka selle nimel, et tanklas saaks olema ainult kodumaine biometaan ehk rohegaas,” ütles AS Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson. Adamsoni sõnul on CNG surugaas säästlikum ja loodussõbralikum.

Tegemist on Eesti viienda tanklaga, kus Alexela CNG surugaasi tankimise võimalust pakub. “Sellise võimsuse ja võimekusega gaasitanklat, kus korraga saab tankida 48 sõidukit, pole siinkandis varem nähtud,” sõnas Adamson.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.