Gaasiautod

Alexela vastus Circle K süüdistustele: turunduskampaanias ei ole riik meile mingit abi osutanud

Foto: Alexela

Cirkle K hinnangul võis Alexela rikkuda riigiabi reegleid, kui müüs klientidele 16. septembri hommikul surugaasi (CNG) hinnaga 0,001 eurot kilogrammi kohta. Loe lähemalt siit.

Alljärgnevalt avaldame Alexela juhatuse esimehe Aivo Adamsoni kommentaari Circle K väitele muutmata kujul:

Täname Circle K-d osundamast gaasiliste kütuste olemasolule ja olulisusele transpordisektori kasvuhoonegaaside vähendamisel. Kliimaneutraalsuse saavutamiseks on vaja veelgi enam teadvustada ja minna üle keskkonnasäästlikematele transpordikütustele ning Alexela on selliste kütuste turule toomises olnud esimeste seas.

Nii nagu täna viidatud, on gaasilised kütused oluliselt keskkonnasäästlikumad võrreldes tavakütustega ning gaasikütuste kasutuselevõtt on ka Euroopas oluliseks teemaks.

Mis puudutab riiklikke toetusi, siis kõikidel Eestis toimetavatel kütusemüüjatel oli võrdne võimalus panustada biometaani tankimistaristu rajamisega Eesti transpordisektori riikliku arengukava 2014-2020 elluviimisse. Neis osalesid ning said ka toetuseid AS Alexela, AS Eesti Gaas, JetGas OÜ ja AS Krooning. Küsimusele, miks Circle K pole senini osalenud avalikult väljakuulutatud gaasitanklate rajamise konkurssidel Alexela vastata ei oska.

Riiklikud toetused rohemajanduse arendamisel on tavapärased, lihtne on tuua analoog nt päikse- või tuuleenergiajaamade või energiatõhususe toetusprogrammidega. Muuhulgas tuleb tunnistada, et Alexela on ka Eesti eraklientidele eelistatud elektri- ja maagasimüüja ning tarbija pöördub aina enam ka rohelise elektri kasutamise poole.

16. septembril Alexela korraldatud tunniajaline turunduskampaania üldsuse tähelepanu pööramiseks kliimaneutraalsuse konverentsi eel oli kantud eesmärgist veelgi enam kaasa aidata rohekütuste tarbimise edendamisele ja tarbijate teadlikkuse tõstmisele.

Kliimaeesmärkide täitmisele tähelepanu pööramise raames toimunud turunduskampaaniaga ei ole riik Alexelale mingit abi osutanud ning Circle K väited toetuse mittesihipärase kasutamise kohta on ebaõiged.

Täname konkurenti, et keskkonnasäästlikud gaasilised kütused saavad meedias aktuaalsena hoitud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.