Gaasiautod

Czinger 21C eelkäija oli 3D-prinditud gaasisuperauto

Fotod:Czinger.

Hiljuti lõi autoajakirjanduses laineid maailma esimene 3D-prinditud hüperauto Czinger 21C, aga vähesed on kuulnud ambitsioonika autotootja looja Kevin Czingeri eelnevast vaimusünnitisest nimega DM Blade.

Nagu on kombeks ka oma tänapäeva järglasele, ehitati DM Blade kasutades 3D-printimise tehnoloogiat. Autost võis omajagu leida ka süsinikkiust ning alumiiniumist tehtud osi.

Czinger soovis auto puhul enim rõhutada just kergekaalulisust ning jõu-kaalu suhet, mispärast otsustati järjekordse V8 asemel aiste vahele pista modifitseeritud kaheliitrine 4B11 mootor Mitsubishi kuulsalt Evo X mudelilt.

Kubatuuri suurendati 2,4-liitrini ning kütusesüsteem ehitati ümber puhtalt CNG-surugaasi peale. Retsepti lisati juurde veel mehemõõtu Garretti turboülelaadur ning tulemuseks oli 700 hobujõudu rattasse ning 680 njuutonmeetrit väänet.

DM Blade kaalus vaid 630 kilogrammi, mis tähendas paremat kaalu-jõu suhet kui näiteks Bugatti Veyronil ning 2,2-sekundilist kiirendust 100 kilomeetrini tunnis.

Czingeri eesmärgiks oligi ehitata võimalikult materjali-,energia- ja heitmesäästlik superauto, mida inimesed saaksid läbi printimistehnoloogia vastavalt oma vajadustele kohendada. Uue hüperautoga 21C hakkab see nägemus juba vaikselt ilmet võtma.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.