Czinger 21C eelkäija oli 3D-prinditud gaasisuperauto

Fotod:Czinger.

Hiljuti lõi autoajakirjanduses laineid maailma esimene 3D-prinditud hüperauto Czinger 21C, aga vähesed on kuulnud ambitsioonika autotootja looja Kevin Czingeri eelnevast vaimusünnitisest nimega DM Blade.

Nagu on kombeks ka oma tänapäeva järglasele, ehitati DM Blade kasutades 3D-printimise tehnoloogiat. Autost võis omajagu leida ka süsinikkiust ning alumiiniumist tehtud osi.

Czinger soovis auto puhul enim rõhutada just kergekaalulisust ning jõu-kaalu suhet, mispärast otsustati järjekordse V8 asemel aiste vahele pista modifitseeritud kaheliitrine 4B11 mootor Mitsubishi kuulsalt Evo X mudelilt.

Kubatuuri suurendati 2,4-liitrini ning kütusesüsteem ehitati ümber puhtalt CNG-surugaasi peale. Retsepti lisati juurde veel mehemõõtu Garretti turboülelaadur ning tulemuseks oli 700 hobujõudu rattasse ning 680 njuutonmeetrit väänet.

DM Blade kaalus vaid 630 kilogrammi, mis tähendas paremat kaalu-jõu suhet kui näiteks Bugatti Veyronil ning 2,2-sekundilist kiirendust 100 kilomeetrini tunnis.

Czingeri eesmärgiks oligi ehitata võimalikult materjali-,energia- ja heitmesäästlik superauto, mida inimesed saaksid läbi printimistehnoloogia vastavalt oma vajadustele kohendada. Uue hüperautoga 21C hakkab see nägemus juba vaikselt ilmet võtma.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.