Gaasiautod

Eelnõu: Gaasiautod ja muud “erilahendustega” sõidukid peavad tulevikus läbima eraldi tehnoauditi

Ilmselt peaks tulevikus ka vesinikautod läbima eraldi auditi.Foto: Geenius Meedia

Rubriiki toetab

Rohegaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on ette valmistanud eelnõu, mis sätestab eritehnoloogiate kasutamisel tehnilise ülevaatuse korra.

Teatavasti peatas Volkswagen 2018. aasta märtsis Eestisse gaasiautode tarne, kuna nende tehnilise ülevaatuse võimekus ei olnud siin piisav.

Sellest tulenevalt jõuti lõpuks kokkuleppele, et Eesti valmistab ette korra, mis jõustub hiljemalt 2020. aasta 31. detsembriks.

Eelnõu kohaselt peakski hakkama kõik gaasiautod läbima eraldi auditi, lisaks tehnilisele ülevaatusele. Kuigi seadusmuudatuse käivitajaks olid gaasiautod, siis arvestades tehnoloogia kiiret arengut ja võimalikku vajadust paindlikult reageerida uute tehnoloogiate kasutuselevõtmisele, kehtestab eelnõu üldise raamistiku eritehnoloogiate kontrollimisele ning kontrolle läbi viivatele asutustele. Tehnoloogia määramise volitus antakse valdkonna eest vastutavale ministrile.

Gaasiauto ülevaatuseks kuluvat aega on raske prognoosida

Eelnõu selgituses on öeldud, et tehnoülevaatusel ei saa maagaasi paake piisavalt kontrollida, kuna need asuvad katete taga ning tehnoülevaatajal puudub ligipääs paagile. Lisaks võib katete eemaldamine tehnoülevaatusel ka muid probleeme, näiteks kui kate või selle kinnitus puruneb võib see tekitada konflikte klientidega. Katet ei ole võimalik enam kinnitada ja tehnoülevaatuspunktil ei ole võimalik hoida igaks juhuks laos erinevate sõidukite varuosi.

Kogu see protseduur võtab palju rohkem aega ja on oluliselt komplitseeritum, kui tavaline tehnoülevaatus, mille tõttu ei ole võimalik tehnoülevaatuspunktil tagada klientide kiiret teenindamist, kuna ei ole võimalik prognoosida tehnoülevaatusele kuluvat aega ja täiendava ressursivajadust.

Samuti puuduvad tehnoülevaatajatel nii spetsiifilised teadmised maagaasi paakide kontrollimiseks ning kõikidelt tehnoülevaatajatelt sellise kompetentsuse omamist või tekitamist ei ole otstarbekas eeldada.

Selle, kui tihti tuleb auditit läbida, peab kehtestama minister ja hetkel eelnõus seda kirjas pole.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.