Gaasiautod

Eestis registreeriti rekordarv uusi surugaasil sõitvaid masinaid

Rubriiki toetab

Rohegaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Numbrid ei valeta: CNG rohekütust kasutavad sõidukid on eestlaste seas jätkuvalt populaarsed. Tänavu augustikuus registreeriti surugaasil sõitvaid autosid rekordilised 122 tükki, vahendab Alexela.

Tanklaketi juhatuse liikme Alan Vahi sõnul on CNG-sõiduki ostmiseks põhiline motivaator rahaline säästlikus, mitte keskkonnasõbralikkus. Surugaasi kasutades muutub tema sõnul iga läbitud kilomeeter vähemalt kolm korda odavamaks, pakkudes samaaegselt ka soodsamat ostuhinda kui näiteks elektriautodel. “Ka hinnaerinevused on bensiinimootoriga sõidukitega sarnased,” lisas Vaht.

Lisaks sõidukite arvule areneb hoogsalt ka gaasitanklate taristu, mis koosneb tänaseks juba 17. erinevast tanklast. Vahi sõnul võime lähiaastatel tõenäoliselt oodata ka selle arvu mitmekordistumist. “Põhiline keskkonnavõit tuleb aga sellest, et CNG-tanklates müüakse enamjaolt kliimaneutraalselt biometaani, mida toodetakse Eestis leiduvast biomassist,” ütleb ta.

Ligi 3/4 uutest CNG-hübriididest moodustavad hetkel Škoda Octaviad, ent samast kontsernist pakuvad surugaasil töötavaid mudeleid nüüd ka Audi, SEAT ja Volkswagen. “Mudelivaliku laienemine soodustab teadlikust ning on kindlasti hüppelist kasvu põhjustavaks faktoriks,” sõnas Vaht.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.