Gaasiautod

Euroopa üks suurimaid transpordiettevõtteid testib gaasiveokite efektiivsust

DHLi esimene LNG-gaasil sõitev raskeveok, mis suudab ka haagist vedada.Foto: DHL.

Euroopa üks suurimaid transpordiettevõtteid DHL võttis märtsi lõpus kasutusele ühe päris esimesi veeldatud maagaasil (LNG) sõitvaid raskeveokeid, mida testitakse üheaastase testperioodi vältel.

Iveco Stralis on pikamaasõitudeks mõeldud raskeveok, mis suudab vedada ka väga suuri haagiseid. Projekti kestvuse ajal sõidab veok DHLi logistikakeskuse ja BMW Grupi tootmistehase vahel.

Tänu suurenenud kütusesäästlikusele ja kandevõimele on suured haagised maanteetranspordis eriti väärtuslikud just autotööstusele, mistõttu sobib BMW Grupp hästi testperioodil koostööpartneriks.

“LNG veoki ja suurte haagiste kombineerimine annab lootust autotööstuse logistika jätkusuustlikuks majandamiseks,” sõnas DHL Freighti tegevjuht Uew Brinks. “Loodusliku gaasi kasutamisest tingitud kütusesäästlikus ja kahjulike heidete vähendamine aitab meil pikamaatransporti jätkusuutlikumaks muuta.”

Gaasiveokid aitavad vähendada transpordiga seonduvaid kulusid ja heitgaase

DHL sai esimese kogemuse LNG veokitega kätte Belgias. Alates 2018. aasta suvest on neli sellise kütusega raskeveokit olnud osa ühe maailma suurima sportrõivaste ja -jalatsite müüja transpordist. Nüüd kombineeritakse esmakordselt veeldatud maagaas, raskeveok ja suur haagis.

Kuna ettevõtte eesmärgiks on aastaks 2050 vähendada kõik logistikaga seotud heited nullini, investeerib Deutche Post DHL Grupp üha enam alternatiivkütustesse. DHLi andmete kohaselt pakuvad LNG-veokid 15% kõrgemat kütusesäästlikkust võrreldes tavaliste diiselmootoritega ning nende sõiduulatus on 1500 kilomeetrit.

Samuti peaksid need eritama 99% vähem tahkeid osakesi ja kuni 70% vähem lämmastikoksiidi (NOx) kui praegused Euro VI diiselnormid nõuavad. Plussina toob ettevõtte välja ka gaasil töötavate mootorite madalama helitaseme, mis tuleb eriti kasuks linnades sõites.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.