Gaasiautod

Gaasiautod mujal maailmas: India panustab soodsate elektriautode tulekuni CNG arengusse

Paljud rikšad kasutavad Indias CNG'd kütusena. Foto:Shutterstock.

Kes vähegi CNG sõidukite või uudiste vastu huvi on tundnud ning internetis neid märksõnu otsingumootorisse sisestanud, on tõenäoliselt avastanud, et hulgaliselt CNG sõidukitega seotud uudiseid pärinevad Indiast.

Põhjus peitub selles, et India valmistub suunama riigi transpordisüsteemi võimalikult palju kasutama CNG ning LNG gaaskütuseid, eesmärgiga piirata linnades suurenevat heitmete hulka ning suurendada keskkonnasäästlikust.

Valitsus plaanib kasutada gaaskütuseid alterantiivina nii diislile kui ka bensiinile, kuniks maailma autotootjad hakkavad tootma odavamaid ning efektiivsemaid elektrisõidukeid.

Gaasiautode populaarsuse suurendamiseks rajatakse üle riigi lähima kümne aasta jooksul ka enam kui 10 000 uut tanklat.

Üleminekuplaan hõlmab endas ka läbirääkimisi kommerts-ja raskesõidukite tootjatega, et neid julgustada ehitama LNG-põhiseid masinaid ning nende hooldamiseks vastavaid vahendeid.

Projektiga lähevad kaasa ka mitmed autotootjad, näiteks Maruti Suzuki India ning Hyundai Motor India. Mõlemad soovivad 2022. aastaks müüa vähemalt 200 000 CNG-põhist autot aastas.

Üldkokkuvõttes on gaaskütuste kasutamine India jaoks siiski pikemaajaline ajutine lahendus ning elektrisõidukite integratsiooniga soovitakse alustada nii vara kui võimalik.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.