Gaasiautod

Gaasiautode kasutus muutub Euroopas aina populaarsemaks

Foto:Shutterstock.

Euroopa Maa- ja Biogaasisõidukite ühing NGVA on hiljuti avaldanud uuringu, mille tulemustest võib üleeuroopaliselt näha populaarsuse tõusu gaasiautode ostmises ning gaasitanklate ehitamises.

Kasv puudutab 2019. aasta uuringu alusel nii CNG- kui ka LNG-tüüpi kütust kasutavaid sõidukeid, samuti on näha ka seda toetava taristu arenemist.

Võrreldes 2018. aastaga on Euroopasse rajatud enam kui 50% rohkem LNG-tanklaid ning seda kütust tarbivate raskesõidukite arv on suisa kolmekordistunud. Üheks suureks kasvu tõstvaks teguriks on olnud ka WLTP kütusekulu testimise formaadile üleminek.

2019. müüdi Euroopas kokku 69 900 uut surugaasil sõitvat autot, mida on pisut rohkem eelneva aastakäigu 66 031 sõidukist. Lisaks sõiduautodele osteti eelmisel aastal veel 1980 CNG-bussi, 2120 CNG-veokit ning 4510 LNG-veokit.

NGVA esindajate sõnul on edusammud gaasitehnoloogia väljaarendamisel, paremaks muutunud kasutusmugavus ning suurenenud keskkonna teadlikus just peamised trendi taga peituvad jõud.

Kõige enam on gaasiautosid müüdud Itaalias, kus läks kaubaks 55,2% kõikidest Euroopas soetatud sõidukitest. Eesti osakaal kogumüügist on 1%.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.