Gaasiautod

Hea teada: kas gaasiauto vajab enne talve erilist hooldamist või ettevalmistusi?

Foto: Scanpix/Järva Teataja/Dmitri Kotjuh.

Teatavasti tuleb talve hakul hakata diiselauto omanikel tankima talvist diislikütust, mis ka miinuskraadidega tavapärase kütusena toimib. Bensiiniautode omanikel on talvele vastu minek alati veidi murevabam olnud, kuigi uued biolisandi nõuded võivad nüüd ka nende elu keerulisemaks muuta.

Kuid kuidas on lood gaasiautodega: kas LPG ja CNG seadmetega sõidukit vajavad talveks eraldi ettevalmistust, kütuselisandeid või muud taolist?

Eesti Gaasi CNG, CBM ja LNG kütuste müügijuhi Mario Berki sõnul CNG-seadmed talvist ettevalmistust ega hooldust ei vaja. “CNG sõiduk töötab ootuspäraselt nii suvistes kui ka talvistes oludes,” sõnas ta. Berki sõnul on surugaasil sõitva auto kuluosad sisuliselt suures osas identsed bensiini- ehk ottomootoriga.

“Sama võib väita ka diiselmootori kohta. CNG-st tingituna ei ole eraldi täiendavaid kuluosasid, vaid mõningased erinevused detailides. Nendeks detailideks on CNG-balloonid, CNG-balloonide vahelised ühendustorud, klapid, ventiilid ja tankimisotsik,” selgitas ta.

Nimetatud detaile kontrollitakse ja hooldatakse Berki sõnul autode korralise hoolduse käigus autoteenindustes vastavalt autotootja juhendile.

LPG seadmete kohta vastas Autogeeniuse küsimustele gaasiseadmete paigaldamisega tegeleva ettevõtte Gaznet OÜ juhataja Kristjan Relvik. “Talve puhul midagi erilist tegema ei peaks, kui on jälgitud korrektselt hooldusvälpa,” sõnas ta ning lisas, et LPG sõidukitega tuleks korralises hoolduses käia 15 000 kuni 20 000 kilomeetri läbimisel või vähemalt korra aastas.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.