Gaasiautod

Hea teada: Kas uuele autole gaasiseadet paigaldades katkeb tehasegarantii?

Valik Volkswagen Grupile kuuluvatest CNG mudelitest.Fotod: Volkswagen.

Rubriiki toetab

Rohegaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Kasutatud või vanemale sõidukile järelturult gaasiseadme soetamine on nüüdseks juba täiesti harilik ja igapäevane nähtus. Mida aga teha, kui tekib soov paigaldada gaasiseade täiesti uuele autole?

Eesti ühe suurima gaasiseadmete paigaldusega tegeleva ettevõtte Gazneti tegevjuhi Kristjan Relviku sõnul pakub nende firma gaasiseadmeid juba päris mitmete markide uutele sõidukitele, näiteks Toyotadele, Renault’dele ja paljudele USA mudelitele.

“Paljudes riikides toimubki gaasiseadme paigaldus nii, et auto ostja laseb seadme juba esindusel paigaldada. Sealjuures jääb esindusele seadme tootja ja paigaldaja otsustusõigus,” ütleb Relvik.

Tuleb arvestada ka sellega, et tõenäoliselt katkeb gaasiseadme paigaldamisel siiski tehasegarantii, vähemalt sõiduki mootorile. Õnneks on turul siiski mõned ettevõtted, kes toodavad tehase poolt heaks kiidetud gaasikomplekte.

Lisaks saab Gaznetist osta ka toote vastutuskindlustuse ning spetsiaalse gaasiseadme paigaldamise tõttu katkeva garantiiga seotud kindlustuse. Kindlustus kehtib kuni 3 aastat alates tehnilise passi väljaandmisest ja katab kõik riskid, mis on paigaldusega selle perioodi välltel seotud.

Täiesti uusi autosid tuuakse Gazneti Relviku sõnul kuus õige mitu tükki, aasta peale kulmineerub see arv umbes poolesaja masinaga. Statistiliselt on uute autode osakaal kogu aastasest paigaldusmahust 3-4%.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.