Gaasiautod

Hispaania gaasihiid Redexis hakkab SEATiga koostööd tegema

Hispaania autotootja SEAT lõi hiljuti käed kohaliku gaasitarnija Redexisega, et tõsta keskkonnasäästlikkuse nimel esile alternatiivkütuste kasutamist. Partnerlus hõlmab endas laialdase gaasitanklate võrgustiku loomist ning CNG-kütust kasutavate mudelite tootmise suurendamist.

Kaheaastase protsessi käigus ehitatakse riigi teedevõrgustikku võtmekohtadesse kokku üle 100 erineva tankla. Gaasikütuse abil on võimalik õhukvaliteeti parandada nii linnas kui maal ning see toimib hea alternatiivina inimestele, kes ei julge veel päris elektriautot osta ent soovivad midagi keskkonnasäästlikku.

Üheks tähelepanuväärseks tagamõtteks kokkuleppe juures oli ka fakt, et CNG-kütust kasutavate SEATi mudelite müük on viimase kolme aasta jooksul kolmekordistunud. Firmade statistika andmetel võib gaasiautode hulk Hispaanias tõusta 2030. aastaks kuni miljonini, mistõttu on taristu uuendamine äärmiselt vajalik.

Redexise toodetud gaasi kasutavad Hispaanias hetkel mitmed ühistranspordifirmad ning munitsipaalhooldusega tegelevad ettevõtted sellistest tuntud kohtades nagu Ibiza, Palma de Mallorca ning Cadiz. Esimene avalik gaasitankla avati hiljuti Zaragosas.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.